Michal Prokop (Zdroj: Archiv Michal Prokop ) 5x FOTO

Michal Prokop oslaví narozeniny festivalem Krásný ztráty Live 70

Michal Prokop své životní jubileum oslaví festivalem Krásný ztráty Live 70, na kterém poprvé naživo zazní dnes již kultovní skladba Město ER s textem Josefa Kainara. Stejnojmenná deska, na které se skladba nachází, se v současné době dočká reedice. V exkluzivním předprodeji si jí budou moci zakoupit návštěvníci festivalu Krásný ztráty, kde bude zároveň pokřtěna. Akce proběhne 12.-13. srpna v Amfiteátru v Lokti nad Ohří a vstupenky jsou k dispozici na portálu Ticketpro.cz.

„Slíbili jsme si, že zahrajeme něco, co na živo ještě nikdy nezaznělo a byla by škoda, aby to tak zůstalo. Nicméně v průběhu let došlo ke ztrátě původní partitury Petra Hanniga a skladbu bylo zapotřebí opět vzkřísit a vytvořit partituru znovu. Tohoto úkolu se zhostil aranžér Lukáš Sommer“, říká Michal Prokop. Společně s ním a skupinou Framus Five na pódiu vystoupí také Karlovarský symfonický orchestr, který řídí šéfdirigent Jan Kučera.

Na pódiu amfiteátru v Lokti se už v pátek 12. srpna objeví jména takového kalibru, jako je rockový mág Vladimír Mišík & ETC, legendární uskupení Collegium Musicum, samozřejmě i trio Michal Prokop, Luboš Andršt, Jan Hrubý s hostem Radimem Hladíkem a Karel Kahovec s George and Beatovens. Našláplý program bude pokračovat v sobotu 13. srpna, kde se kromě koncertu Michala Prokopa a Framus Five za doprovodu Karlovarských symfoniků dočkáme i Vojty Dyka s B-SIDE BANDem, Tata Bojs, nového objevu české hudební scény - kapely Zrní a také Jananas, Electric Lady i Roberta Křesťana & Druhé Trávy. K pohodě festivalu přispějí i moderátoři z kultovního divadla VOSTO5 Petr Prokop a Ondřej Bauer. 

Název festivalu koresponduje nejen s jedním z největších hitů Prokopa, ale i se známým pořadem autora, který po čtrnáct let vysílala Česká televize. Vstupenky na festival jsou již v předprodeji. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

4. 7. 2016 18:45 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.