(Zdroj: Herminapress.cz ) 33x FOTO

Milan Kňažko: Shylock Thálii oslavil vínem, pivo zavrhnul

Po skončení přímého přenosu z udílení Cen Thálie za rok 2016 vyrazila část laureátů a hostů akce na party do hlavního foyeru Národního divadla. U sklenky vína se diskutovalo, jedlo a popíjelo. Milan Kňažko, který získal Cenu Thálie za roli Shylocka ve stejnojmenné hře kanadského autora Marka Leirena-Younga, kterou uvádí Divadlo Na Jezerce, usrkával z dvojky bílého.

„Je to pro mě pocta, už před deseti lety byl v nominaci na tohle ocenění za roli Picassa, teď si ho odnáším za Shylocka. Je to hodně náročné představení o to víc, že jde o monodrama a po celou dobu představení jsem na jevišti jen sám. Navíc hraji v češtině. Ale to není stěžování. Naopak, ta hra i role jsou skvělé, ovšem dá to zabrat. Proto si ještě dodatečně Thálii i roli s chutí, ale decentně, zapíjím,“ uvedl Kňažko, který prozradil, že další roli v Čechách zatím nemá, ale přišla-li by nabídka, která by ho zaujala, vážně by o ní uvažoval.

Ke slavnostní příležitosti, předávání Thálií, přispěl drobným dílem i tanečník, herec, pedagog, režisér Vlastimil Harapes. Ne ovšem jako držitel ocenění, ale jako výčepní se oháněl u pípy a čepoval „národní nápoj“. A jednu sklenici piva připravil i pro zpěváka Vojtu Dyka.

„Rozhodně nezapíjím žal, už nominace mezi tři nejlepší beru jako velký úspěch. Role Celebranta v Bernsteinově Mši mě zaujala a jsem za ní moc rád. Vyhrál Pepa Vojtek za dvojroli v Mefistovi a přeji mu to. A co nedopadlo letos, může být někdy příště. Já s muzikou a zpěvem nekončím, jedu dál,“ řekl Dyk, kterého doprovázena nebývale usměvavá partnerka Táňa Vilhelmová.

Ani další nominovaný v mužské kategorii muzikál – opereta, Roman Tomeš, nesmutnil. „Byli jsme tři nominovaní, vyhrát mohl jen jeden. Že jsem to nebyl já za roli Jidáše? To neřeším. S Vojtou Dykem jsme skončili na druhém až třetím místě, což je paráda a beru to jako velký úspěch. Letošek je vůbec vydařený, kromě téhle nominace se mi narodil i syn Kristián, takže co víc si přát,“ vysvětlil Roman Tomeš a šel si přiťuknout se svými fanynkami, manželkou Míšou a maminkou.

Viditelně v dobrém rozmaru byly i Ivana Korolová a Hana Holišová. Zmíněné dámy sice rovněž skončily na druhém až třetím místě v ženské muzikálové kategorii, ale ani ony rozhodně zasmušilostí netrpěly a rozdávaly se všemi oceněnými i těmi bez trofeje úsměvy na všechny strany, stejně jako Iva Janžurová. V její činoherní kategorii vyhrála Hana Tomáš Briešťanská, ovšem to oblíbenou herečku nevyvedlo z dobré nálady.

„Přeju jí to, je mladá a určitě dobrá. A já? Třeba získám Thálii ještě někdy v budoucnu, život a práce přeci nekončí. Mě těší, že role, za níž jsem byla nominována, tedy Sarah Berhardtová ze hry Božská Sarah se lidem líbí a to je moje  osobní ocenění,“nechala se slyšet Janžurová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

28. 3. 2017 15:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.