(Zdroj: Prima ZOOM ) 21x FOTO

Milujete létání? Je tu nový seriál - V kokpitu - od 9.října

Pořad na Prima ZOOM - V kokpitu - skýtá pohled na práci jednoho z nejzajímavějších povolání v historii lidské činnosti – létání. Budeme sledovat napínavou práci pilotů, leteckých mechaniků, navigátorů či pomocníků u tří posádek, které se naprosto liší, nicméně jedno je spojuje – potřeba být ve vzduchu v kovovém ptákovi. Seriál přináší neotřelý a inovativní pohled na piloty, kteří se tak trošku vymykají, ať už svým zaměřením, zkušenostmi nebo komerčními zakázkami, které je musí uživit. Jak si posádka téměř šedesát let starého letadla poradí s problémy, které přináší technický stav i omezený počet náhradních dílů na celém světě? Co vše zvládne pilot heli‐teamu uskutečnit, než se dostane k zakázce snů? Na to vše odpoví „V kokpitu“ – docu-reality, která nezná hranice mezi létáním a životem.

Vzlétněte do oblak: Od 9. 10. 20.00 – V kokpitu

První česká dokumentární série o pilotech, létání, leteckých dnech a každodenních strastech i slastech, které létání přináší. Celou sérií se prolíná příběh tří hlavních posádek, Petra a Moniky Bezděkových, kteří jako jediný manželský pár v České republice předvádí svůj um v kokpitu druho-válečného dvoumotorového letounu Beechcraft, s nímž v jednom z dílů budou muset překonat i dlouhý let do anglického Duxfordu. 

Druhou posádkou je nejlepší akrobatická skupina Flying Bulls Czech, čtyřčlenná letka, jejíž tréninky, přípravy na letecké show a vystoupení vysloveně uchvátí, zejména pak na zahraničních leteckých dnech ve Varně nebo švýcarském Mollis, kde se budou muset poprat s velkým skalním masivem.

Třetí posádkou je akrobat v kategorii Advanced Karel Kuthan, který se bude snažit po dlouhých letech obhájit titul Mistra České republiky, ve všech okamžicích snažení mu budou kamery pořadu V Kokpitu v patách. 

V mnoha dílech pak diváci budou moci nasát atmosféru zákulisí leteckých dnů, vidět i známé české piloty, jakými jsou třeba Martin Šonka nebo Marek Hyka. Kamery usednou i do kokpitů velkých dopravních letadel, jelikož, jak sami zjistíte, létání není jen prací, koníčkem či volnočasovou aktivitou, ale životem. Životem v kokpitu. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 10. 2016 15:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.