(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Miluška Bittnerová dorazila se srdcem na dlani…i na zádech

Vtípky o tom, že má šaty obráceně přecházela s nadhledem. Na křest historicky prvního charitativního kalendáře Nadačního fondu Veroniky Kašákové do Galerie 1 dorazila totiž herečka a moderátorka Miluška Bittnerová překvapivě v docela upnutých šatech bez tradičního výstřihu, ten ovšem ve tvaru srdce zdobil její záda.

„Tohle je o dětech z dětských domovů, o mrňousech i těch dospělejších, kteří nepoznali, co je rodičovská láska. Proto jsem tady, abych tuhle akci podpořila. A že mám srdce na zádech? To byl úmysl tvůrce, já jsem mezi ty děti a za Veronikou přišla hlavně se srdcem na dlani. To je důležitější,“ nechala se slyšet Bittnerová.

Kalendář, jehož kmotry byli starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký a herečka Ivana Chýlková, není jen ukazatelem dní v příštím roce, ale hlavně trošku veselou i lehce smutnou podívanou.

„Jsem moc ráda, že křtíme premiérový kalendář Nadace. Když jsme přemýšleli o tom, o čem bude, tak se mě přítel zeptal, jaký byl můj největší strach. Víte, největší strach dítěte v děcáku je ten, že jeho malí obyvatelé nevědí, zda si otec nebo matka pro ně někdy přijdou a vezmou si je domů. Strach dítěte žijícího bez rodiny je vlastní rodič. Jednotlivé fotky v kalendáři jsou na první pohled veselé a představují řadu životních situací, na ten druhý pohled ale zjistíte, že ty okamžiky si prožívají ty děti samy. Prodejem těchto kalendářů chceme pomoci, aby ty děti, které v dětských domovech žijí, měly alespoň občas důvod k radosti,“ vysvětlila Veronika Kašáková.

„Znám příběh Veroniky a vím, že to v životě neměla lehké. Ne, nejsme vyloženě kamarádky, ale já jsem její pozvání na křest a kmotrovství přijala ráda a s chutí. Lidí, kteří si něco nedobrého prožili, nezatrpkli, jsou úspěšní a ještě pomáhají, těch si vážím. A mezi ně určitě patří i Veronika Kašáková,“ uvedla Ivana Chýlková.

Podpořit Nadaci a zúčastnit se slavnostního křtu přišla řada známých osobností. Sice jen na chvilku, ale přeci dorazil Vašek Noid Bárta s manželkou Gábinou, nechyběla Nikol Švantnerová, Aneta Vignerová, samozřejmě ani Eva Perkausová a řada dalších.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 11. 2016 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.