(Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Miro Žbirka Zblízka! Nejen v nové knize Honzy Vedrala

Miro Žbirka se vrací do Londýna, kde všechno začalo, aby tak zakončil nesmírně úspěšné turné Road to Abbey Road, ve kterém mu byla hostem Marika Gombitová. Epilog v podobě londýnského koncertu se odehraje v sobotu 29. října v prestižním klubu v centru města – 229 Venue na Great Portland Street.  

Tím však letošní výčet nekončí. K narozeninám Mira narozeninám (21.10. 1952) připravilo nakladatelství Slovart vydání knihy Honzy Vedrala Miro Žbirka - Zblízka

Miro Žbirka na samotné začátky příběhu vzniku knihy vzpomíná:

„Myslím, že jsme se s Honzou v rámci nějakého rozhovoru pro noviny zadebatovali o hudbě a já mu samozřejmě přidal pár svých historek. Těch rozhovorů nakonec bylo víc a mě napadlo, že by konečně mohla vzniknout kniha o tom, co je v mém životě dominantní. Kniha o hudbě, příbězích vzniku skladeb nebo koncertech,“ a dodává: „K nečekaným objevům dávných historek mne vedly i Honzovy nezatížené otázky. Když jsem mu vysvětloval realitu minulosti, byl někdy hodně překvapený a já si vzpomínal i na věci, které bych raději zapomněl.“

V knize se objeví i nikdy nezveřejněné fotografie ze soukromí a zákulisí koncertů. Najdete tam i kompletní diskografii včetně obalů všech alb. 

Kniha Miro Žbirka – Zblízka vychází 31. října.  Miro Žbirka se zúčastní slavnostních křtů a autogramiád spolu s autorem a fotografy Tomášem Třeštíkem a Peterem Stanleym Procházkou v pražském Paláci knih Luxor na Václavském náměstí v pondělí 21. listopadu od 17:00. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 10. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.