You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se, jak se natáčel seriál Doktor Martin s Mirkem Donutilem v hlavní roli. (Zdroj: YouTube/Bionaut Films ) 5x FOTO VIDEO

Miroslav Donutil v České televizi: Máme se na co těšit?

Přestože volné chvíle počítá spíše na hodiny než na dny, udělal si herec Miroslav Donutil (64) čas, aby pro Českou televizi natočil pořad Pohádky pana Donutila. Půjde o čtení před spaním a příběhy si oblíbený herec a vypravěč vybíral sám. Jejich vysílání je připraveno na podzim.

„Měl jsem toho v poslední době opravdu hodně, spoustu toho točil, ale nakonec jsem na čtení přistoupil hlavně proto, že šlo o pořad pro děti. S pohádkovými příběhy mám mnoho zkušeností, navíc jsem vybíral příběhy napsané mým kamarádem Aloisem Mikulkou a jsou to příběhy netypické a neotřelé, takže nakonec nebylo co řešit, řekl jsem ano, jdu do toho,“ vysvětlil svoje pohnutky Donutil.

V tomhle dětském pořadu ukazuje herec svou vlídnou tvář. Trochu jiné je to v seriálu Doktor Martin, který je volnou adaptací britského seriálu Doc Martin a ČT ho spustí rovněž na podzim. V něm hraje špičkového chirurga, který opustil svoji praxi a stane se lékařem v malém městě. Jako člověk je nerudný, strohý a arogantní.

„Vidíte, co role, to jiná tvář. Ale proč jsem kývl na tuhle nabídku? Přišel producent, řekl, mám vynikající seriál, který se s ohromným úspěchem vysílá v Evropě, a nikoho jiného v něm na hlavní roli nechci než vás. Pokud v něm budete hrát, tak ho koupím, když řeknete ne, z koupě sejde. Já jsem si přečetl prvních pět dílů a řekl – kupte to,“ prozradil herec.

Role lékaře není pro Donutila ničím neznámým. V bílém plášti se, jak říká, představil v několika filmech, ovšem takového, kterého představuje v seriálu Doktor Martin, ještě nehrál. 

„Je možná nerudný i arogantní, má zvláštní povahu, určitě svéráznou. Má ale také dobré srdce a smysl pro morálku. Mně se prostě líbí,“ dodal Mirek Donutil. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 8. 2015 13:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.