Miroslav Etzler se nyní usmívá. V gangsterce se bude tvářit jinak. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Miroslav Etzler má pletky s podsvětím: Z klaďase je rázem padouch!

V Domě ČT se během karlovarského festivalu představovaly filmy, které byly natočeny právě s přispěním České televize. Jedním z nich je i krimi thriller inspirovaný zločincem Radovanem Krejčířem Gangster Ka. Snímek vznikl podle námětu Jaroslava Kmenty, autora knihy „Padrino Krejčíř – Afričan“, režíroval ho Jan Pachl.

S delegací filmu Gangster Ka přišel na tiskovou konferenci i herec Miroslav Etzler (50), který dostal roli nekorunovaného krále podsvětí. Pro Etzlera to byla změna. Po období kladných rolí musel v sobě objevit temné stránky a jak sám říká, šlo to přímo ukázkově a nijak s tím nemusel bojovat!

„Byl jsem herecky na vlně klaďasů. Pak mi ale přišla nabídka hrát takového belzebuba a říkal jsem si, že protože teď hraju klaďasy, nepůjdu do toho. Když jsem ale ten scénář v posteli přečetl během asi hodiny a půl, tak jsem byl nadšený,“ říká Etzler.

Najít v sobě pocit zla bylo prý pro něj velice jednochuché. „Tvářím se přísně, smutně, tragicky a zoufale. Snažil jsem se, aby bylo vidět, že opravdu mám chuť si trošku pozabíjet. Ale nijak zvlášť jsem se na to nepřipravoval, v ulicích Prahy jsem se s malou brokovničkou nepohyboval,“ usmíval se herec.

Ve filmu si zahrál také zahraniční herec Predrag Bielac (53), který je známý svou rolí v Harrym Potterovi. Bielac říká, že natáčení pro něj bylo příliš dlouhé.

„Točilo se déle, než jsem čekal, pět měsíců. A to už na mě bylo moc. Ani ne po fyzické stránce, ale spíš po té psychické. Držet si tu roli tak dlouho v hlavě bylo těžké. Když točím, všechno ostatní jde stranou. Nemám v průběhu natáčení divadlo, nevystupuji tedy z role,“ nechal se slyšet herec. Se svou rolí mafiána je ale spokojený. „Já jiné než záporné nedostávám,“ smál se Bielac. 

První díl Gangster Ka přijde do kin od 10. září a druhý díl Gangster Ka: Afričan 26. listopadu 2015. V hlavní roli proslulého Káčka uvidíme stále populárnějšího Hynka Čermáka (42). Vedle něj si zahrají třeba Alexej Pyško, Jaromír Hanzlík, Filip Čapka, Vlastina Svátková a další. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 7. 2015 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.