(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO

Míša Doubravová: Chlapy z třicátých let? Proč ne!

Herečka a zpěvačka Míša Doubravová byla jednou z mnoha dam, které si vybral coby modelky pro své fotografie Angelo Purgert při tvorbě snímků pro charitativní výstavu První republika. Jejich vernisáž proběhla v pražském centru FotoŠkoda ve Vodičkově ulici.

„Byla to skvělá práce. Sice fotky vznikaly zhruba před měsícem, kdy byla docela zima a tu jsme pocítily na vlastní kůži, ale musím konstatovat - povedly se. První republiku znám samozřejmě jenom z filmů, ale ta doba, třeba kvůli Oldřichu Novému, se mi líbila. Prostě romantika, muži byli muži a ženy ženami. Prostě gentlemani bojovali o dámy. Teď je to trochu jiné. Doba se změnila. Ne, že bych si stěžovala, naopak, jsem v pohodě, ale ti chlapi z třicátých let minulého století by se občas v současnosti vyskytnout mohli,“ zasnila se na vernisáži Doubravová, které na fotografii velice slušel nejen úsměv, ale i oblečení ze zmíněných časů.  

Ostatně vizážisté a kadeřníci se činili i u ostatních „objektů“ zájmu pro První republiku Angela Purgerta. Hodně se na fotkách, ač nedorazila, líbila coby něžná duše Andrea Kerestešová, chlapským šarmem se prezentoval Bořek Slezáček. Realitu První republiky ovšem v reálu nabídla herečka Marie Kružíková, která spolu s Janem Havlovicem celou podvečerní vernisáž moderovala.

21. 4. 2015 10:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.