Vavřinec Hradilek hraje hlavní roli v historickém filmu Tenkrát v ráji. (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Mistr světa ve vodním slalomu propadl filmu: Bude z Vávry Hradilka filmová star?

Mistr světa a stříbrný olympijský medailista, kajakář Vavřinec Hradilek (28) dostal příležitost zahrát si v novém filmu Tenkrát v ráji. A svěřena mu byla rovnou hlavní role! Ve snímku režiséra Lordana Zafranoviće (71), jehož natáčení v těchto dnech probíhá, ztvárňuje českého horolezce Josku Smítka, který byl v roce 1945 popraven v Terezíně.

Štáb jsme zastihli v Praze na Masarykově nádraží, kdy zde Hradilkova postava nastupovala do vlaku vypraveného do Německa na nucené práce. „Poslední měsíc a půl natáčíme každý den. Je to hrozně zajímavá zkušenost, protože jde o dva jiné a úplně odlišné světy, ale každý má něco. Poznávám nové věci,“ raduje se profesionální sportovec z nových zážitků.

Ani po měsíci natáčení si však netroufá tvrdit, jestli se v herectví našel. „Já se nikdy nechválím, a to pro mě platí i ve sportu. Nedokážu ohodnotit svůj vlastní výkon, navíc v herectví! Nejsem zvyklý hrát,“ vysvětluje pokorně Hradilek.

Vávra Hradilek už zkušenost s lezením po skalách měl. Pískovcové stěny, jaké jsou v Prachovských skalách, ale tak dobře neznal. Trénink proto nutný byl. „Ale bylo to nádherné, hrozně mě to potěšilo. Navíc jsem dostal hroznou chuť se do těch hor vrátit,“ říká nadšeně.

Sportovec ani nemá strach z toho, že by dva měsíce natáčení nějak výrazně ohrozily jeho fyzičku. „Snažím se pořád trénovat. Když mám volný půlden, jsem na vodě a snažím se pořád hýbat. Že bych nic nedělal, tak to není. Ale já dělám sport nějakých dvacet let, takže si myslím, že jeden dvouměsíční výpadek moji fyzičku nijak neohrozí,“ míní Hradilek. 

Film bude mít premiéru v květnu 2016. V dalších rolích uvidíme Vicu Kerekes, Jana Budaře nebo Miroslava Etzlera

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

30. 11. 2015 15:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.