Fotograf Robert Vano si pozval za kmotra své knížky Jana Saudka. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Mistři fotografie: Robertu Vanovi pokřtil novou knihu »konkurent« Jan Saudek!

Fotograf Robert Vano (67) pokřtil svoji novou knihu nazvanou Fotka nemusí být ostrá. Ke křtu si přizval osobu nejpovolanější, fotografa stejně zvučného jména, jako je to jeho. Jan Saudek (80) se stal kmotrem publikace a pánové zcela zavrhli jakoukoli řevnivost. Navzájem se prý nepovažují za konkurenci.

„Pana Saudka znám dlouho, bydleli jsme nedaleko od sebe. Já nemám konkurenci. Dělám kluky, a to nikdo nedělá, navíc on fotky koloruje a já je dělám černobílé. Jan je známý spíš pro ty zdravější ženy. Myslím, že Saudek je náš jediný fotograf, kterého člověk dokáže rozeznat mezi ostatními,“ řekl Robert Vano.

Zvláštní je také odlišnost těchto známých fotografů na poli rodinném. Robert Vano zůstává bez potomka, oproti Saudkovi, který potvrzuje svoji plodnost znovu a znovu. „Už před lety jsem vytušil, že když nebudu mít ženu, děti, porsche a bazalku, tak nebudu mít problémy,“ s úsměvem přemítal Vano a Saudek se jen smál.

Saudek dodal, že Vana nepovažuje za konkurenci už jen proto, že Robert jej oslovuje „tatínku“. „Vano je především velmi kvalitní člověk. Nemám právo soudit, zda fotografie jsou dobré, nebo špatné, ty mě nezajímají. Mě zajímá Vano jako člověk. Asi bych nešel zahajovat výstavu nekvalitnímu fotografovi,“ vysvětlil Jan, proč pozvání přijal.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 11. 2015 15:30 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.