(Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

Módní rozmary celebrit Petru Pilařovou nerozhodily. Malá Renčová si poradila sama a Nikol Kouklová místo šatů řešila bourané auto

To, že začíná společenská sezóna, pozná módní návrhářka Petra Pilařová okamžitě. Zvýšený zájem o její šaty a společenské róby pociťuje už od listopadu. Jsou ale ženy, které společenské šaty potřebují po celý rok. Něco o tom ví houslistka Markéta Muzikářová a herečky Kristýna Janáčková, Marie Renčová a Nikol Heřmánková Kouklová.

Šéfka houslového tria Inflagranti  Markéta Muzikářová má na šaty vysoké nároky. „Nechci šaty vyloženě vyzývavé, přesto musí na podiu zaujmout. Potřebuji velký dekolt, protože po látce mi housle kloužou, s tím už mám také špatné zkušenosti. A pak také nesmím mít úzkou sukni a vysoký rozparek, protože se při hře potřebuji rozkročit. Ve stoji spatném se hrát prostě nedá. Šaty, které se dají sbalit do kufru, zaberou málo místa a nemuchlají se, jsou ideál. Například, když jsme hrály s Inflagranti na Maltě, byl velký problém sehnat žehličku,“ vypočítávala Markéta Muzikářová svoje požadavky na koncertní šaty.

Kristýna Janáčková a Marie Renčová zase vsadily na společenské kalhotové kostýmy.  „Já mám nyní kalhotové období. Partner mi to sice trochu zazlívá. Tvrdí, že sukně dělají ženu ženou, ale změna je život,“ usmívala se drobná Kristýna.

Manželka režiséra Filipa Renče Marie nepřišla na zkoušku sama. Vzala sebou dcerku Sofii, která na Štědrý den oslavila 2 roky. „Pomalu se začínám vracet k herectví. Teď jsem dotočila seriál Hlava Medúzy, kterou režíroval můj manžel. Byla to naše první velká, společná práce,“ prozradila Marie při zkoušce kalhotového kostýmu. Malá Sofinka své herecké rodiče nezapře. Navlékla na sebe kus tylu, jako korunku nasadila na hlavu kus klece pro kanárky a byla za princeznu. 

Oděvy od Petry Pilařové má ve svém šatníku i herečka Nikol Heřmánková Kouklová. Ta bohužel na zkoušku šatů nedorazila. Měla totiž dopravní nehodu a zajišťovala odtah auta. „Byla to maličkost. Dostala jsem smyk a bylo hotovo. Bez nárazníku a s poničeným světlem jsem ale na dálnici opravdu nemohla,“ uvedla do telefonu herečka, kterou jsme mohli vidět v kabátě od Petry Pilařové například na Vánočním tržíčku Divadla Bez zábradlí. 

Petra Pilařová si spolupráci pochvaluje. „Holky mám přečtené. Jsou štíhlé a vzhledem k tomu, že i já jsem štíhlá, tak to mám v ruce. Ale je jasné, že dovedu navrhnout a ušít šaty pro jakoukoli postavu. Stačí si jen říct,“ usmívala se Petra Pilařová a dodala, že nyní frčí bílé košile a doplňky. Ty jí hodně teď zaměstnávají.   

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

 

20. 1. 2020 15:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.