(Zdroj: Herminapress.cz) 10x FOTO

Modré housle Pavla Šporcla a soprán Jany Šrejma Kačírkové navodily úžasnou vánoční atmosféru

V Českých Budějovicích odstartovalo v pondělí 4. prosince velké turné špičkového houslisty Pavla Šporcla Vánoce na modrých houslích - Generali Tour 2017. Celkem je v programu 14 koncertů v jedenácti městech v Čechách i na Moravě a ve Slezsku. Pavel Šporcl k účasti na celém turné přizval i elitní českou sopranistku Janu Šrejma Kačírkovou.

V programu vystoupil i početný pražský chlapecký pěvecký sbor Boni pueri a účinkující doprovázel Karlovarský symfonický orchestr za řízení šéfdirigenta Jana Kučery. Někteří členové orchestru pak doprovodili Pavla Šporcla při sólových partech i jednotlivě, například harfenistka Zdislava Melicharová.

„Koncert se povedl,“ hodnotila Vánoce na modrých houslích po premiéře Jana Šrejma Kačírková. Měla radost, že se program líbil i přítomným profesionálním umělcům, kteří si koncert nenechali ujít. „Parádní je také atmosféra kolem celého turné. Je vidět, že všichni chtějí, aby se povedlo. A to mám ráda. Vzájemně se podporujeme, všichni jsme pozitivně naladění. Táhneme za jeden provaz, jak se říkává,“ dodala pěvkyně. 

„Byl jsem moc rád, že přišlo tolik lidí,“ konstatoval Pavel Šporcl. „Bylo to poprvé, co se celý program uskutečnil. A nikdy nevíte, jakou bude mít odezvu a jak všechno dopadne. Mám velikou radost, že se to líbilo. Sám jsem to cítil po celou dobu dvou hodin, co jsme hráli na pódiu.“ Pavel má svůj způsob, jak pozorovat diváky. „Viděl jsem jen pozitivní reakce publika. A líbilo se mi, že ani děti neusnuly,“ pousmál se. „Zazněly překrásné melodie, které mají pěkné aranže. Mám z toho všeho obrovskou radost. A mám také velikou radost z toho, že Jana je tam se mnou, protože je báječná,“ dodal Pavel Šporcl. Aranžování skladeb z klavírní úpravy pro orchestr provedl hudební skladatel a kytarista Lukáš Sommer. 

Další koncerty viděl Hradec Králové a v následujících dnech postupně Liberec, Plzeň, Brno, Ostrava, Ústí nad Labem, Olomouc, Zlín, dvakrát Praha a Karlovy Vary, kde turné 22. prosince dvěma koncerty skončí.

 

 Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 12. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín