Monika Leová darovala krevní plazmu (Zdroj: Plasmaplace.cz ) 4x FOTO

Monika Leová a Sparťané si nechali pustit žilou

Exotická kráska Monika Leová rozhodně neváhá pomoci druhým. Rozhodla se proto podpořit dobrou věc a darovat krevní plazmu. Doslova pustit žilou si nechala spolu se svým snoubencem Martinem. Finanční náhradu za darování plazmy navíc oba věnovali handicapovaným. Pomohli tak hned dvakrát.

„Plazmu daruji poprvé a je to úplně pohodová záležitost. Dárcovství ale beru jako určitou povinnost. Navíc je mi vzorem maminka, která darovala již padesátkrát. Krevní plazma může pomoci zachránit život druhým nebo vyléčit zákeřnou nemoc. Beru to tak, že každým odběrem dáváte někomu naději na život a že jednou budu potřebovat pomoc třeba i já," řekla Česká Miss Earth 2013 Monika, která se vypravila do nově otevřeného odběrového centra Plasma Place na pražském Andělu. Monika má hodně blízko i k charitě, a tak se dobrovolně vzdala finanční náhrady, kterou každý dobrovolník v centru získává. Finanční náhrada putuje na konto Srdcerváčů, projektu Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením.

Do Plasma Place doprovodila modelku i maminka a přítel Martin, se kterým chystá v blízké době svatbu. „Nejvíce starostí mám nyní se státnicemi na Vysoké škole ekonomické, na které se připravuji. Takže až bude učení za mnou, budu řešit svatbu," dodala Monika.

Spolu s ní se rozhodla Darovat dvakrát - tedy darovat krevní plazmu, a poté finanční náhradu ve prospěch projektu Srdcerváči, i řada známých sportovců, mimo jiné hokejisté HC Sparta Praha Jan Piskáček a Jaroslav Hlinka. Podporu projektu vyjádřil také mistr světa v rychlostní kanoistice a dvojnásobný olympijský medailista Josef Dostál.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 4. 2017 08:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.