(Zdroj: produkce filmu ) 21x FOTO

Morous a téměř Bond – skvělá dvojrole pro Ondřeje Vetchého

„Simonu všichni objímají, mě málokdo. Hraji totiž přísného a nespravedlivého otce tří dcer a samozřejmě i manžela, takže se tomu ani nedivím. Ale tahle role byla pro mě milým zpestřením. Vzal jsem ji hlavně kvůli lidem, kteří tuhle komedii realizovali a které mám rád. Jste prostě na place s těmi, jimž věříte a je vám s nimi dobře,“ řekl na tiskové konferenci před premiérou filmu Milana Cieslara Život je život Ondřej Vetchý.

Ondřej ovšem neztvárňuje pouze nepříjemného morouse, ale ve svých snech i neohroženého agenta, který se nebojí bojovat proti nespravedlnosti a ženy mu padají k nohám. Na jedné straně tedy taťka s „upraveným“ pivním bříškem, na druhé svalovec bez bázně a hany. Jak poznamenal režisér, Ondřej je jeden z mála českých herců, který vypadá dobře v plavkách a proto se v nich ve filmu promenuje.

„Asi je to vidět, když třicet let sportuji. Ale svaly opravdu nejsou všechno. Před natáčením jsem si dal týdenní půst od grilovaného kolena nebo buřtů. Ne z obav, že bych přibral, ale pro jistotu,“ s úsměvem doplnil Vetchý.

Film Život je život přišel na osmadvacet milionů korun. Jak ovšem doplnil producent, k tomu je třeba připočítat další asi dvě miliardy. „Je to tak. Jak bývá zvykem u zahraničních velkofilmů, jejich součástí jsou nákladné kulisy. I my jsme šli touhle cestou a nechali si postavit tunel Blanka, kde se odehrávají dramatické scény. Takže jde o absolutně nejdražší český film v dosavadní historii,“ s úsměvem zavtipkoval producent Kamil Kožíšek.

Kromě zmíněného manželského páru Ondřeje Vetchého, coby Františka a Simony Stašové v roli Jany v komedii mj. hrají jejich dcery Bára Poláková, Tereza Voříšková, Sára Sandeva, bohémského spisovatele se sebevražednými sklony a současně i padoucha Miroslav Táborský a dále Kristina Peláková, Petr Vančura, Rostislav Novák, Stanislav Zindulka a řada dalších. 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

21. 5. 2015 10:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.