(Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Munzar: Nedříve koupel ve studené vodě, pak rozhlas

Je mu dvaaosmdesát a vypadá skvěle. Aby ne, pečuje stále nejen o svoje duchovno, ale i tělesnou schránku. Pravidelně jednou, někdy ovšem i dvakrát denně si jde zaplavat do bazénu, který má na zahradě svého domu, a to v každém ročním období. Jak tvrdí herec Luděk Munzar je skoro otužilec a studená voda je jeho živel.

Svou ranní libůstku si neodpustil ani včera, pak se hodil do gala a zamířil do Českého rozhlasu na den otevřených dveří. „Na jevištích mě už nenajdete. Spolu s manželkou Janou jsme odešli v roce 1990 z Národního divadla, pak jsem hrál v několika filmech a seriálech a teď hlavně spolupracuji s Českým rozhlasem, který je mou celoživotní láskou. V současné době třeba s básníkem a moderátorem Františkem Novotným uvádíme zábavný pořad o českém jazyce Okouzlení slovem, semtam vyrazíme spolu také na besedu a bývám hostem ranního bloku na Dvojce, Dobré ráno, Česko. Takže se nenudím, spíše naopak,“ uvedl Munzar. Jak prozradil, práce v rozhlase ho zcela naplňuje.

„Víte, je to něco úplně jiného, než stát na jevišti. Tady ve studiu máte před sebou mikrofon a je úplně jedno, jak se tváříte, co děláte a podobně. Musíte se spolehnout jen na hlas, grimasy nejsou nic platné. Je to náročná, ale velice zajímavá práce a rozhodně bych neměnil,“ doplnil herec, který i přiznal, že jako dospívající mladík si sám sestrojil krystalku. „Bylo to vlastně moje první rádio. Položili jsme ji doma na talíř, aby byla slyšet slova a poslouchali. To byl jeden krůčků k mé rozhlasové zálibě, která mi vydržela do dneška,“ dodal Luděk Munzar.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 5. 2015 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.