You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na oficiální trailer k snímku Everest. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Musíte vidět: Jake Gyllenhaal ve filmu podle skutečných událostí dobývá Everest!

Americké filmaře inspirovaly skutečné tragické události při pokusu o zdolání nejvyšší hory světa roku 1996, kdy členy dvou expedic při sestupu zastihla krutá bouře. V dobrodružném snímku Everest dokumentují jejich příběh.

Kromě Alp a Islandu se natáčelo také v základním táboře na úpatí Mount Everestu. Do hlavních rolí obsadil islandský režisér a producent Baltasar Kormákur (49) Jasona Clarka, Joshe Brolina, Johna Hawkese, Robin Wright, Sama Worthingtona, Keiru Knightley, Emily Watson či Jaka Gyllenhaala (34).

„Myslím, že samotný nápad pokořit Everest je vzrušující. Ale důvody každého člověka jsou tím něčím opravdu fascinujícím. Čeho chceme dosáhnout v našem životě? Co dává našemu životu smysl? Tahle hora, ať už doslova, nebo obrazně, pokládá tyhle otázky každému z nás. Je to metafora pro velkou spoustu věcí a je to matka příroda, která nás pokořuje,“ říká Gyllenhaal.

V polovině 90. let se stávají Himaláje vyhledávanou turistickou destinací, zástupy dobrodruhů chtějí zdolat Mount Everest. Horští vůdci Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) a Rob Hall (Jason Clarke) jsou ale obezřetní. Vědí, že hora umí vydávat mrazivé varování, které může stát život celou výpravu. Dokážou tentokrát vyhrát drsný souboj s nejvyšší horou světa? To se dozvíte v dramatu Everest, které dnes vstupuje do našich kin.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 9. 2015 15:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.