Tři Leontýnky: Petra Vraspírová, Ivana Krolová, Hana Holišová. (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Muzikál Ať žijí duchové má tři Leontýnky. Představí se Petra Vraspírová, Ivana Krolová a Hana Holišová

Muzikálový pohádkový příběh  Ať žijí duchové plném populárních písniček Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka, a to opět na jevišti Kongresového centra. Premiéra pod režijním vedením Antonína Procházky proběhne 22. dubna.

„Původní filmová komedie Ať žijí duchové měla premiéru před 40 lety a populární je doposud. Byla proto otázka času, kdy se přestěhuje i na jeviště a do muzikálové podoby. Takže je tu. Příběh bude trošku jiný, bude mít i pár nových postav, ale původní hlášky zachováme,“ uvedl na tiskové konferenci v Theatro klubu režisér Antonín Procházka.

Výpravný muzikál na motivy filmu Oldřicha Lipského nabídne i množství divadelních triků, na jevišti bude vybudován nezbytný hrad, duchové budou kouzlit a scénou se párkrát třeba prožene i automobil. Prostě velká show, při které zazní známé pecky, jako např. Hajný je lesa pán, Dumky žalky, Žampiony nadívané známé z filmového provedení a nově například Není nutno, Neopouštěj staré známé pro nové atd. atd.

Kromě již zmíněných protagonistů se v muzikálu objeví i Jiří Langmajer, alternant Romana Vojtka v roli učitele, rytíře z Brtníku si zahraje Vladimír Kratina, šéfy samoobsluhy se stanou Václav Kopta nebo Jiří Korn, David Suchařípa bude ředitelem školy. Chybět v představení nebudou ani další osvědčení herci a zpěváci např. David Gránský, Chantal Poullain, Adéla Gondíková, Dana Batulková a mnozí další. 

 „Známé písničky dua Svěrák – Uhlíř dostanou, ale jen lehce, nový kabát. Striktně budu trvat na tom, aby si zachovaly původní charakter, žádná supermoderna. Já věřím, že tenhle muzikál má všechny předpoklady, aby byl úspěšný,“ řekl Ondřej Soukup, který má na starosti hudební aranžmá a stejné pocity má už před zahájením zkoušek i producentka Mirjam Landa.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 2. 2016 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.