(Zdroj: Herminapress.cz ) 24x FOTO

Muzikál Muž s železnou maskou: Hůlka bere do party podvraťáka. Na koho májí zálusk Gránský a Kopečný?

Jak při polním tažení to vypadalo včera v útrobách Divadla Broadway. Postávalo nebo posedávalo tu na 140 známých, méně známých nebo úplně neznámých pánů a dam, kteří se přihlásili na konkurz na zhruba čtyřicet rolí v chystaném muzikálu Michala Davida, Briana Adamse a režiséra Libora Vaculíka Muž se železnou maskou.

„Některé role už máme obsazené, na jiné hledáme. Kromě té hlavní, ve které se budou střídat David Gránský a Honza Kopečný chceme vybrat ještě jednoho alternanta , protože oba pánové jsou značně vytíženi i v jiných představeních a my tuhle novou, rockovější pecku bude hrát od listopadové premiéry hodně často. Třeba na příští rok plánujeme nějakých 130 představení, takže je to nezbytnost,“ vysvětlil producent a spoluautor scénáře Oldřich Lichtenberg. David Gránský i Honza Kopečný, jak nám prozradili, by tip na třetího do party měli. „Nám by se líbil Leonardo DiCaprio, musel by ovšem zlepšit češtinu. Byl by sice až třetím v řadě, ale s tím by musel počítat,“ se smíchem prozradili oba pánové.

„No, DiCapria oslovovat určitě nebudeme. Oba kluci jsou nejen skvělí herci a zpěváci, ale i lamači dívčích srdcí, takže DiCapria nepotřebujeme. Spíš hledáme třeba Marii Terezu, což má být, podle scénáře, velmi velmi korpulentní dáma a většina adeptek je prostě málo tlustých, ale uvidíme,“ dodal Lichtenberg.

Velice spokojen s konkurzem byl Michal David. „Jo, objevili jsme tu pár talentů, kterým dáme příležitost. Samozřejmě, ne všichni uspějí, ale ty co vybereme, určitě diváky nezklamou. Je tu hodně adeptů na role i do company, takže ještě budeme mít trošku zamotanou hlavu, ovšem příjemně,“ řekl David.

Na hlavní ženskou roli, Luisu, se ve foyeru divadla třásly i dvě již osvědčené pěnice Genny Ciatti a Alice Konečná. Ty o ní ovšem musely zabojovat před „porotou“. „Byla by to paráda, kdyby to vyšlo. Jednak oba muži se železnou maskou jsou fakt suproví a pak nás bere muzika Michala Davida a tenhle muzikál bude určitě skvělý. Tak se budeme muset hodně snažit, konkurence nespí a je nadmíru silná,“ unisono sdělily obě adeptky a nechaly se zvěčnit se svými idoly, Gránským a Kopečným.

Na své budoucí muzikálové kolegy se přišel podívat a podpořit je i budoucí Aramis, neboli Dan Hůlka, se svým „útulkovým“ psím kamarádem Timonem.

„Je tu pořádný nával, ale dobře tak, je z čeho vybírat. Pár uchazečů jsem slyšel a někteří byli opravdu dobří. Uvidíme, jak to bude probíhat dál. V červnu už začínáme zkoušet, takže brzy musí být o kompletním obsazení jasno. No, a Timona jsem vzal pro jistotu s sebou, kdyby autoři náhodou hledali i roli pro psa. Zatím prý ne, ale nikdy neříkej nikdy,“ se smíchem uvedl Dan Hůlka. Kromě zmíněných pěveckých stálic se v novém muzikálu objeví třeba i Pepa Vojtek, Petr Kolář, Radka Fišarová a řada dalších.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 3. 2017 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.