You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) 4x FOTO VIDEO

Muzikál Muž z La Manchy poprvé v Čechách! Největší hitovku převzal i Elvis Presley a Frank Sinatra

Už za pár dní se divadlem Na Prádle rozezní hity ze známého brodwayského muzikálu Muž z La Manchy. Představí se v něm přední anglicky mluvící herci žijící v České republice. Někteří z nich dokonce za muzikálem přiletěli ze zahraničí.

Muž z La Manchy je muzikál Mitche Leigha, Dala Wassermana a Joe Dariona, který získal několik prestižních cen Tony. Je inspirovaný známou knihou Don Quijote a skutečným příběhem Miguela Cervantese. „Je to hra ve hře, kde se mísí fikce s realitou. Počínaje samotným Cervantesem, který ve vězení na svou obhajobu inscenuje hru Don Quijote. Hra je inspirovaná skutečným soudním procesem se Cervantesem jako heretikem. V průběhu představení se setkáte s dalšími postavami jako Sancho Panza, Antonia, Aldonza, a uslyšíte jedny z nejskvělejších písní napsaných pro divadlo, které se staly klasickými hity. Nezapomenutelná je skladba "Impossible Dream", kterou převzali i zpěváci jako Elvis Presley a Frank Sinatra,“ říká producent hry, Bob Boudreaux a dodává, že se podařilo zajistit skvělé mezinárodní obsazení. 

V hlavní roli se představí Lane Davies známý ze seriálů Santa Barbara nebo Dallas, společně s Jerry Winsettem, se kterým hráli toto představení již mnohokrát. „Muzikál jsme hráli v USA a vždy jsem měl po boku Jerryho Winsetta, který hrál Sancho Panzu. Ani v Praze tomu nebude jinak. Jsem na tohle dost pověrčivý. Muž z Lamanchy měl na Brodway ohromný úspěch, získal cenu Tony, což je obdoba české Thalie. Už teď se těším na diváky tady v Praze,“ říká Lane Davies, kterého uvidíme v roli Dona Quijota. V muzikálu si zahraje i britská velvyslankyně Jan Thompson OBE, která už patří mezi stálé herce Prague Shakespeare Company. V muzikálu uvidíme i Annu Fialovou, která byla velmi úspěšná v reality show Tvoje tvář má známý hlas a mnoho dalších.

Premiéra muzikálu Muž z La Manchy proběhne v pražském Divadle Na Prádle ve čtvrtek 18. května od 19:00 hodin. Muzikál je v angličtině s českými titulky od Pavla Šruta a je podpořen Institutem Cervantes v Praze. 

4. 5. 2017 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.