(Zdroj: Archiv: vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, a.s.) 2x FOTO

Muzikál z roku 1979 pořád táhne! Vyšlo nové CD Balada pro banditu, tentokrát s Jihočeskou filharmonií

Překrásná hudba Miloše Štědroně s nezapomenutelnými písničkami s texty Milana Uhdeho na pozadí motivů románu Ivana Olbrachta Nikola Šuhaj loupežník. To je Balada pro banditu. Koncertní verzi představení v interpretaci herců z Divadla Husa na provázku a Jihočeské filharmonie vydává vydavatelství Českého rozhlasu Radioservis, a.s. nově na CD.

Právě vydané album přináší novou koncertní verzi představení s herci Divadla Husa na provázku (Eva Vrbková, Igor  Orozovič, Dalibor Buš, Gabriela Vermehlo) a Jihočeské filharmonie řízené Vojtěchem Spurným. 

„K mé radosti jsem se setkal s velmi příznivou reakcí jak autorů, tak interpretů. Jihočeská filharmonie tak vstoupila do světa, který ještě nepoznala ...“ Otakar Svoboda, ředitel Jihočeské filharmonie, v jehož hlavě se nápad na koncertní spojení zrodil.

„Byl to výjimečný červnový českobudějovický večer roku 2016. Trampský muzikál nebo také eastern Balada pro banditu v Českých Budějovicích se oblékla též za přítomnosti spokojeného Miloše Štědroně, jež byl do projektu od počátku zapojen, do nového a nečekaně dobře padnoucího hudebního kabátu. A je správně, že takto pojatý vzrušující poutavý a zároveň dojímavý příběh o vzpouře, zradě a především velké lásce zůstane uchován na zvukovém nosiči v podobě nesmrtelných písniček.“  Jiří Kasal, hudební dramaturg

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

6. 12. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín