(Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Muzikant Petr Janda slaví 75. narozeniny. Jaký si dal dárek?

Sedmdesáté páté narozeniny slaví dnes muzikant, rockový zpěvák a kytarista Petr Janda. Frontman populární hudební skupiny Olympic a autor vypalovaček jako je Jasná zpráva nebo Želva si k narozeninám věnoval typický muzikantský dárek.

Před dvěma týdny mu vyšlo nové album Best Of Petr Janda „Ještě držím pohromadě“. CD s podtitulem 21 (skoro) sólo hitů 1985 – 2016 obsahuje nahrávky mimo skupinu Olympic od roku 1983, kdy Petr Janda napsal hitový duet „Jedeme dál“ pro Petru Janů. Na výběru nechybí projekty z vydavatelství Best I. A., jako například album Čeští mistři rockové kytary nebo Kulhaví poutníci z roku 1996.

"Na albu nemůže chybět hit z prvního sólového alba Jsem tak línej, balada Nějak se vytrácíš, má lásko nebo první duet s dcerou Martou Vzpomínka na ostrovní zemi. Možná bychom mými skladbami natočenými mimo Olympic zaplnili i dvě cédéčka. Ne že bych byl tak pracovitý, ale už to dělám dlouho a hrál a zpíval jsem s kdekým," řekl Petr Janda. 

 

Skupina Olympic letos oslaví 55 let existence koncertem s mnoha hosty 9. prosince v pražské O2 areně. Ještě předtím si kapela 12. května v Malostranské besedě v Praze připomene 30 let od tragického úmrtí svého klavíristy Miroslava Berky. Součástí koncertu bude i křest troj-boxu LP Souhvězdí šílenců, Souhvězdí drsňáků a Souhvězdí romantiků a profilového alba Jiřího Valenty.

 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 5. 2017 08:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.