Richard Gere a Jamie Dornan zavítají na filmový festival do Karlových Varů. (Zdroj: Twitter, Facebook ) 5x FOTO

Na festival do Varů přijede Richard Gere a hvězda 50 odstínů šedi!

Jubilejní 50. ročník filmového festivalu v Karlových Varech, který začne 3. července, bude hostit hvězdy první velikosti.

Americký herec Richard Gere (65) ve Varech převezme Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Gere náleží k nejuznávanějším hereckým osobnostem současnosti. Mezi jeho nejznámější filmy patří například Pretty Woman, První rytíř či Nevěsta na útěku.

Karlovarský festival představí Richarda Gerea dvěma snímky – psychologickým dramatem muže hledajícího vztah k odcizené dceři Time Out of Mind (2014) a dramatem Franny (2015), příběhem filantropa, který vstoupí do života mladému manželskému páru ve snaze vyrovnat se s traumaty minulosti.

Další zahraniční star bude Jamie Dornan (33). Irský herec se zatím nejvíce proslavil rolí výstředního boháče Christiana Greye ve filmové adaptaci knižního bestselleru Padesát odstínů šedi.

Začátkem července u nás Dornan začne točit válečný film Anthropoid v česko-francouzsko-britské koprodukci. Snímek režiséra Seana Ellise pojednává o dramatické události kolem atentátu na Reinharda Heydricha. Jamie Dornan vytvoří roli jednoho z parašutistů, Jana Kubiše.

Trojlístek slavných jmen uzavírá Američan Harvey Keitel (76), který na festivalu uvede snímek Paola Sorrentina Mládí, v němž vytvořil hlavní roli společně s Michaelem Cainem.

Keitel byl hostem festivalu v Karlových Varech už v roce 2004, kdy se stal jednou z prvních oceněných osobností světového filmu, které souhlasily s natočením festivalové znělky. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 6. 2015 09:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.