Vizovické Trnkobraní letos přivítá Tomáše Kluse. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Na festivalu Vizovické Trnkobraní vystoupí Klus, Hrůza, Farna i Chinaski!

Zpěváci Tomáš Klus, Michal Hrůza, Ewa Farna i kapely Chinaski, Divokej Bill, Vypsaná fiXa a Mandrage vystoupí na festivalu Vizovické Trnkobraní. Akce se v areálu vizovické likérky koná 48. rokem, letos od 21. do 22. srpna.

Návštěvníci se mohou těšit i na Annu K., Jiřího Schmitzera, Vladimíra Mišíka, Visací zámek, Horkýže Slíže nebo Xindla X. Součástí programu bude i vystoupení kapely Donor, vítěze soutěžního klání začínajících regionálních skupin. Na festivalu dále zahrají Lake Malawi, Mňága a Žďorp a také domácí skupina Fleret.

Doprovodný program nabídne například vystoupení stand-up komiků Ivy Pazderkové a Miloše Knora, divadelní představení pro děti i dospělé, Jelínkův biograf a také folklorní program v ulicích města.

Každoroční klání v pojídání švestkových knedlíků se uskuteční v sobotu 22. srpna od 13. hodin, soutěž o Velkou cenu Vizovic budou moderovat Richard Genzer a Michal Suchánek.

Tradice festivalu pojmenovaného po švestce (valašsky trnce) sahá do 60. let. S nápadem přišel místní lékárník Miloš Žabka, který se nechal inspirovat mikulovským a znojemským vinobraním. Původní název švestkobraní po domluvě místního ředitele pálenice a zakladatele festivalu přešel na trnkobraní.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

17. 8. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.