Herečka Anna Polívková si zahraje ve hře Poslední aristokratka, kterou uvede Divadlo Na Jezerce. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Na Jezerce bude veselo: Aristokratka Anička Polívková vyfasuje zámek

Herečka Anna Polívková (36) se chystá pozvolna na dvojí premiéru. Jednak vůbec poprvé bude hostovat v Divadle Na Jezerce, a to v komedii Evžena Bočka Poslední aristokratka, kterou pro jeviště připravil a režíruje Arnošt Goldflam (69) a tu druhou, si odbude před vyprodaným hledištěm už 7. prosince.

„Knížku jsem četla, a když jsem potom viděla i scénář, řekla jsem si, to bude parádní a kývla jsem na nabídku zahrát si v téhle komedii s velkou chutí. Je to velice vtipná inscenace o tom, co všechno je člověk schopen udělat, aby zachránil svůj hrad a svoji historii. Já hraji Marii Kostkovou z Kostky, která se vrací s rodiči z emigrace na svůj zámek v Čechách a kromě sídla vyfasuje i zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a třeba i kuchařku, která si ráda cvakne a občas to s tím popíjením přežene. Prostě Poslední aristokratka je plná komických situací,“ vysvětlila Polívková.

Jak přiznala, na nabídku kývla i proto, že hru režíruje Arnošt Goldflam, kterého má ráda a současně jako režiséra a dramaturga obdivuje. 

„Je to oboustranná přízeň. Já jsem samozřejmě Aničku viděl hrát několikrát a myslím si, že se po Bolkovi potatila. Umí pointovat i improvizovat a zvládá svižně reagovat. Je dobře, že je tu s námi. A je dobře, že v komedii vystupují i další skvělí herci jako třeba zdejší principál Jan Hrušínský a Miluše Šplechtová, kteří hrají Aniččiny rodiče, ale třeba i Petr Pelzer, Martin Sitta, Denisa Pfauserová, Kristýna Hrušínská a další," pochvaloval si spolupráci v divadle Arnošt Goldflam.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 12. 2015 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.