Janek Ledecký (Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Na Ledeckého sáhla smrt, přesto ho výška Nuseláku neodradila

Zpěvák Janek Ledecký projevil kus odvahy, když se na invalidním vozíku nechal spustit z Nuselského mostu. Z výšky padesáti metrů slanil o víkendu do pražského parku Folimanka, kde probíhal festival Pojď dál – akce skupiny The Tap Tap z Jedličkova ústavu. Ledecký se z Nuseláku snášel k zemi jako pták a přiznal, že přece jenom na ptáky je krátký.

„Jsem zvyklý, že si všechno šéfuji sám a při natáčení klipu Na ptáky jsme krátký, jsem zažil pocit, že nemohu ovlivnit vůbec nic. Je tam záběr, kdy letím na padáku taženým člunem. Mně se ale lano přetrhlo a já jsem spadl na cestu z výšky asi třiceti metrů. Padák přece jenom pád troch ztlumil, ale stejně jsem měl zlomenou levou ruku a tři čtvrtě roku mi trvalo, než jsem mohl zase hrát na kytaru,“ vzpomněl si zpěvák na dávnou historku. Uvědomil si, že takto bezmocně se cítí občas i lidé na vozíku. 

Spustit z mostu na invalidním vozíku se nechala třeba moderátorka Lucie Špaková a Bára Hlaváčková. Odvahu spustit se do padesátimetrové hloubky projevil i politik Pavel Bělobrádek, který akce The Tap Tap pravidelně podporuje. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

9. 5. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.