Karel Roden, Lenka Vlasáková (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Na plátně jdou úsměvy stranou! Z Rodena je tyran k pohledání, Vlasáková se změnila v prostitutku

Režisér Petr Václav, držitel Českého lva za režii a scénář k filmu Cesta ven, pouští do českých kin další film s názvem Nikdy nejsme sami. 

Zdánlivě bezvýchodné osudy osmi hlavních hrdinů se protínají ve vesnici kdesi na severu v Čechách. Podle slov režiséra jde o maniodepresivní film s komediálními prvky.

„Chtěl jsem si udělat maniodepresivní film, proto se tam střídají obrazy černobílé a barevné. Hrdinové se pohybují v životě ode zdi ke zdi a barva filmu zastupuje okamžik, kdy se daří nebo naopak, kdy hrdina opět padá na dno,“ řekl Petr Václav.

Do role chorobného hypochondra, který tyranizuje celou rodinu, obsadil režisér herce Karla Rodena a role jeho usoužené manželky toužící po změně se zhostila Lenka Vlasáková. Dále ve filmu uvidíme Miroslava Hanuše či Zdeňka Godlu. Prostitutku si zahrála držitelka Českého lva Klaudie Dudová.

„Při scénách, kdy v titěrných tangách a podprsence tančím u tyče,  jsem se hrozně styděla. Byla jsem ráda, že to už máme natočené. Myslím, že už bych takovou scénu nechtěla točit. Snad jedině šortkách,“ přiznala se smíchem Klaudie Dudová. 

Film byl natočený v česko-francouzské koprodukci a na letošním filmovém festivalu Berlinale získal diváckou cenu. Do českých kin film Nikdy nejsme sami premiérově vstoupí 7. dubna.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

31. 3. 2016 08:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.