Film Muzikál aneb Cesty ke štěstí se inspiroval slavným filmem Starci na chmelu. (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Na plátně znovu ožily písničky ze Starců na chmelu. I když trochu jinak

V sychravé české zimě vstupuje do kin příjemný, letní a pohodový hudební film režisérky Slobodanky Radun Muzikál aneb Cesty ke štěstí s písněmi ze slavného muzikálu Starci na chmelu. Mladé herce do filmu pomáhala vybírat i herečka Dana Morávková (44), která se ujala choreografie tanečních čísel. Vybíralo se ze studentů Ježkovy konzervatoře.

„Výběr byl velmi složitý, protože na Ježkovce je spoustu nadaných a šikovných mladých lidí. Posuzovali jsme je komplexně, jestli umí tančit, zpívat, hrát, jestli se hodí pro kameru,“ popisuje výběr Dana Morávková. „Choreografii jsem si vymyslela sama. V tom horkém létě si všichni mákli a doufám, že to na filmu je vidět,“ dodala Dana Morávková. Pochválila za taneční čísla i zpěváka Adama Mišíka (18), který hraje jednu z hlavních rolí a v tanci se hodně podceňoval.

„Film jsem viděl asi v deseti letech a je to film, který ve mně zůstal. Ale když jsem se dozvěděl, že bych měl ve filmu tančit, znervózněl jsem. Nejsem zrovna taneční typ a děkuji kameramanovi Petru Hojdovi, že mě zabíral tak, jako že to umím,“ usmíval se Adam Mišík.

„Já film Starci na chmelu samozřejmě také kdysi viděla, ale nebyla to nijak významná epizoda v mém životě. Ale natáčení muzikálu bylo opravdu velmi fajn a to neříkám proto, že jsem v tom hrála,“ svěřila se představitelka hlavní role Anna Fialová (19), pro kterou to byla první velká role ve filmu.

První velká filmová role to byla i herce Romana Vojtka (43), který ve filmu Muzikál aneb Cesty ke štěstí hraje spolu s Vicou Kerekes (34) pedagoga.

„Moje to taky byla první velká filmová role, to myslím vážně. Já jsem poprvé v životě, ve svých čtyřiceti třech letech na plakátech a jsem za to vděčný,“ svěřil se Roman Vojtek, Ve filmu hraje třídního učitele celé mladé party. Troufl by si Roman učit mladé herce i v reálu?

„Byl jsem už několikrát osloven, abych učil, ale myslím si, že bych to neuměl. Je to velká zodpovědnost a já se na to necítím. Zatím!“ 

Ve filmu Muzikál aneb Cesty ke štěstí uvidíme mimo již zmíněných Romana Vojtka, Vici Kerekes, Adama Mišíka a Anny Fialové také Vladimíra Polívku, Jiřího Korna nebo Martina Písaříka. Hudbu k filmu dělal Petr Malásek a scénář napsla Václas Sadílek ml. a Jiří Mádl.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 1. 2016 12:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.