Michal Hrůza se chystá na Jizerskou 50. (Zdroj: Soundmachine/Tomáš Třeštík )

Na SkiFestu Jizerská 50 zahraje Michal Hrůza, pak ovšem vyrazí do stopy

Nejen dřina na běžkách, ale také zábava. Pro zpěváka Michala Hrůzu (44) to bude na nadcházející Jizerské 50 platit naplno. V sobotu 9. ledna 2016 večer zahraje na tradičním hudebním SkiFestu v Liberci, aby v neděli ráno nazul běžky a vyrazil popáté na trasu legendárního závodu v běžeckém lyžování.

Pro Michala Hrůzu to bude symbolický návrat. Loni, po vážném zranění hlavy, se přijel na Jizerskou 50 jen podívat. Pak nahrál titulní píseň k chystanému filmu Padesátka. A teď si přímo na ní i zahraje na libereckém SkiFestu. Tento festival, na němž už v minulosti vystoupili Tata Bojs, Monkey Business, Support Lesbiens, Mig 21 či Kollerband, je pro všechny návštěvníky zdarma.

„Ujet Jizerskou 50 byl dlouhá léta můj sen a jsem rád, že jsem si ho před několika lety splnil. Od té doby jsem běžel už čtyřikrát. A pokud to můj zdravotní stav umožní, rád se znovu postavím na start,“ říká Michal Hrůza. „A co mě na závodě přitahuje nejvíce? Kromě krás přírody je to skvělá atmosféra mezi běžci,“ dodává.

SkiFest se stal tradiční součástí programu Jizerské 50 a koná se vždy v její předvečer. „Chceme tak podtrhnout skutečnost, že Jizerská 50 není jen záležitostí Bedřichova, ale je důležitou akcí i pro celý Liberecký kraj. Zároveň je jednou z dalších příležitostí, jak si připomenout tradici závodu jako Memoriálu expedice Peru 1970, která je s jeho existencí spjata,“ vysvětluje David Douša z organizačního týmu.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

30. 11. 2015 20:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.