Herec Martin Dejdar je jedním z otců Hereckého domu v Ratibořicích. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Na Starém bělidle to bude jako v Hollywoodu. Dejdar a Magnusek si vymysleli Herecký dům i s chodníkem slávy

Takové srocení hereckých osobností se často nevidí. Jeden ze salonků hotelu Majestic byl včera jimi doslova nabit. A nebylo divu. Proběhla tu totiž tisková konference k červencovému otevření Hereckého domu v Ratibořicích, takže se sem už nebude jezdit jen za Babičkou a dalšími postavami z románu Boženy Němcově, ale i do nového kulturního stánku. Uvedl na úvod režisér Tomáš Magnusek, který spolu s Martinem Dejdarem mají tento projekt na svědomí a kteří také Herecký dům za několik měsíců slavnostně otevřou.

„Oslovili jsme už zhruba padesátku herců, kteří nám do sbírek přispějí svými relikviemi. Budou to třeba scénáře, fotografe, kostýmy, rekvizity, prostě vše, co k hercům a divadlu patří. Chybět v Ratibořicích nebude chodník slávy nebo herecká alej,“ doplnil Magnusek.

„Samozřejmě i já přidám nějakou tu relikvii, ale promiňte, neprozradím, co to bude. Jsem trochu pověrčivý a nechám si to na otevření, kdy ji do Hereckého domu přinesu,“ řekl Martin Dejdar. Netradiční fotky už na akci předala Tomáši Magnuskovi Jaroslava Obermaierová. Ta přinesla svoji fotku, na níž je zachycena s bývalým komunistickým prezidentem Gustávem Husákem.

„Rozhodně se tím nechlubím, ale co, i takovéto věci si člověk prožil a určitě sem patří a budou tu mít své místo,“ doplnila Obermaierová a přidala i jídelní lístek ze seriálu o majoru Zemanovi.

Činili se ovšem i další účastníci konference, kteří přinesli menší i větší příspěvky do budoucího Hereckého domu. Třeba Ivan Vyskočil „dodal“ nemravně ilustrovaný scénář ke hře Josefa Kajetána Tyla Tvrdohlavá žena a Regina Rázlová přispěla třeba třískou z podia rakovnického divadla, kde kdysi hrál její první tchán Zdeněk Štěpánek. Ostatní hosté akce Libuše Švormová, Eva Hrušková, Miluška Bittnerová, Pavel Trávníček s manželkou, Svatopluk Matyáš a další své archivy přehrabují a slíbili, že také expozici Hereckého domu něčím obohatí.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 1. 2016 16:00 Autor: red
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.