(Zdroj: Herminapress.cz ) 19x FOTO

Na večírku „Ahoj, kluci americký“ v pražské La Fabrice „pařili“ američtí vojáci.

Pražské divadlo La Fabrika se stala hostitelem jednoho z koncertů na podporu amerických vojsk při jejich přesunu z Pobaltí zpět na své základny v Německu

 „Před několika dny se mi spontánně začali ozývat různí umělci jako byl třeba Matěj Ruppert, Vojta Dyk, anebo i pan Jiří Suchý s nabídkou podpory projíždějícího konvoje našich spojenců, kdy vznikla spolu s ředitelem divadla La Fabrika Richardem Balousem jejich idea uspořádat koncert, který by byl jasnou odpovědí na výkřiky několika jednotlivců, anebo podivných organizací a skupin až hystericky a propagandisticky vyjadřující svůj nesouhlas,“ uvedl ke vzniku myšlenku ministr obrany Martin Stropnický.

Na koncertě s podtitulem „Ahoj, kluci americký“ nakonec vystoupily MYDY RABYCAT, DAVID KOLLER BAND, TOTÁL VOKÁL, JIŘÍ SUCHÝ, PETR JANDA, MARKÉTA FOUKALOVÁ a ADAM MIŠÍK. Všichni umělci vystoupily bez nároku na honorář, stejně tak La fabrika poskytla své prostory zdarma. Koncert byl prakticky ihned po oznámení o jeho konání beznadějně obsazen a to i přes netradiční čas jeho konání – pouze od 19 do 21 hodin. To souviselo s přísnou večerkou amerických „dragounů ve 22.00, kdy již museli být zpět v kasárnách Na Ruzyni. Dnes dragouny čeká poslední kus cesty zpět na svojí základnu v Bavorském Vilsescku.

„Děkuji všem vystoupivším umělcům, stejně jako panu řediteli Balousovi, že tuto akci naprosto spontánně a bez jakýchkoliv nároků zorganizovali. Můj dík také samozřejmě patří všem, kteří dokázali, že jsou hrdi na svou zem, jež svojí významnou podporou v průběhu celého konvoje v posledních dnech vyslala výrazný signál spojencům, že jsme plnohodnotným a hrdým partnerem na kterého je spoleh,“ dodává ministr Stropnický.

1. 4. 2015 14:11 Autor: red
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.