Herečka Petra Hřebíčková pokřtila knížku určenou pro rodiče. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Na výchovu syna má Petra Hřebíčková vskutku originální návod: Víme, odkud čerpá!

V našem největším knihkupectví, v centru Prahy, bylo docela pozdvižení. Nekřtila se tu totiž kniha dospělého autora určená dětem, ale bohatě ilustrovaná příručka dětských rad, jak přežít svět dospěláků. Knížku napsala Sylva Vespalcová, o desítky vtipných a komických obrázků se postarala ilustrátorka Petruccya.

„Já pracuji ve školce a moje kamarádka odjela do Ameriky a potřebovala poradit, jak tam má přežít. Vyzvala jsem děti, aby se zamyslely a poradily. Ony se toho hned chytly a začaly vymýšlet a posílat jí návody. A pak došlo i na rady, jak má přežít v nejrůznějších životních situacích. Třeba jak přežít, když vás napadne medvěd, jak přežít v domácnosti, s technikou a podobně. A nejde o legrácky, všechno je míněno smrtelně vážně, i když to u nás určitě vyvolá úsměvy,“ vysvětlila autorka díla Sylva Vespalcová.

Kmotrou knížky se stala její kamarádka, novopečená maminka Petra Hřebíčková (36). A ta, jak přiznala, si už s předstihem knížku prostudovala a některé rady předškoláků ji více než zaujaly a bude se prý jimi řídit.

„Jsou to dětská moudra, kterým se malí čtenáři smát nebudou, protože jsou pro ně naprosto normální a běžná. My dospělí se možná pousmějeme a trošku se i nad nimi zamyslíme. Mě třeba zaujal postřeh, když nemáš vůbec nic, můžeš tak akorát umřít, anebo se jít vyčurat. Což je zajímavé a pravdivé. Vždycky, máte-li dilema, jsou minimálně dvě možnosti řešení a rozhodnutí je na vás. Fakt se mi ta knížka líbila, pobavila a přinesla dobrou náladu. Myslím si, že dětem by se mělo mnohdy víc naslouchat, než je to běžné,“ míní herečka.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

17. 11. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.