(Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Naďa Konvalinková à la kulový blesk? Nepředstavitelné!

Herečka Naďa Konvalinková neskrývá nadšení nad tím, že si v rámci dalšího ročníku Letních shakespearovských slavností, které proběhnou od 25. června do 5. září v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, zahraje roli chůvy v premiérovém představení Romeo a Julie.

Naďa Konvalinková si zahraje chůvu v Romeovi a Julii na Letních shakespearovských slavnostech. Role to bude ovšem velmi náročná. „Musím ovšem hned na začátku přiznat, že když jsem o téhle roli hovořila s režisérským duem SKUTR (Martin Kukučka, Lukáš Trpišovský) a dozvěděla se, že zmínění pánové vidí Shakespearovu chůvu v pohybu a že je podle nich takový kulový blesk, lehce jsem ztuhla. Ovšem jen na krátko. Tahle výborná dvojice dělá své řemeslo dokonale, takže jsem ze spolupráce nadšená,“ nešetřila superlativy Konvalinková.

Podobné pocity má i představitelka Julie, Tereza Voříšková. „Mám z té role radost a současně velký respekt. Na divadelní scénu naskočím po několika letech, protože v poslední době jsem většinou jen filmovala a velice si vážím toho, že si mohu zahrát zrovna tuhle skvělou roli. Kluky znám, takže jsem tušila, do čeho jdu, že to bude netradiční pojetí Shakespeara. Už teď mohu konstatovat, že práce se zmíněnou dvojkou je opravu skvělá a přitom náročná, zábavná a tak trochu i šílená. Moc se těším,“ uvedla Tereza na tiskové konfereci k shakespearovským slavnostem.

Jejího partnera, Romea ztvární Jan Sklenář, Monteka Martin Sláma, Montekovou Dana Batulková, Benvolia Jan Cina. V dalších rolí se představí mj. Jiří Vyorálek, Lenka Krobotová, Jakub Gottwald, Petr Vančura a řada dalších.

Kromě Romea a Julie chystají pro diváky pořadatelé i další známé tituly. Hrát se bude i Sen noci svatojánské, Večer tříkrálový, Mnoho povyku pro nic, Zkrocení zlé ženy, Othello, Jak se vám líbí a Veselé paničky windsorské. Součástí slavností se stane také ojedinělý orchestrální koncert filmové hudby nazvaný Patrick Doyle – Shakespeare in Concert. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

10. 6. 2015 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.