(Zdroj: Archiv filmu Můj příběh ) 4x FOTO

Náročné líčení pro Vlastinu Svátkovou: S čím se musela herečka vypořádat!

V novém českém filmu Můj příběh hraje herečka Vlastina Svátková baletku Eli, která rezignuje na úspěšnou kariéru kvůli osudové lásce. Elizabeth v jediném okamžiku ztratí úplně vše, na čem jí v životě záleželo. Manžel způsobí hlavní hrdince vážné zranění. Představitelka Eli, Vlastina Svátková musela pro roli denně podstupovat několikahodinové líčení. „Speciální maska mi zabírala půlku obličeje, pak i krk a v podstatě půlku těla, podle toho, co se točilo. A tady jsem narazila na svůj problém z dřívějška. Mám hodně citlivou pleť a několikrát se mi stalo, že během natáčení mi make-up nebo nějaké složky v něm způsobily dermatitidu a nemohla jsem třeba půl roku natáčet, takže jsem si začala dávat velký pozor, co na sebe dávám. Tady to byla speciální fix maska, která se lepí lepidlem, domalovává lihovými barvami a odstraňuje rozpouštědlem,“ říká herečka.

„Na počátku jsme vlivem toho příběhu, který vyžadoval speciální masku, byly vlastně postavené proti sobě. A musely jsme vzájemně pochopit, že si nechceme ublížit nebo si škodit. Nakonec jsme to zvládly, ale bývaly dny, kdy jsme doslova čarovaly s tím, jak masku aplikovat,“ dodává hlavní maskérka Adéla „Anděla“ Bursová.

Film Můj příběh vznikl na motivy bestselleru Zory Castillo Calaway, inspirovaného skutečným životním osudem. Snímek režírovali Libor Adam a Hana Hendrychová podle scénáře, který napsal Libor Adam s Pavlou Krečmerovou. Ta je také jednou producentek filmu.

Producentem filmu Můj příběh je společnost PAL Production, koproducenty jsou [is]produkce, HN Film, Winters PNP a Beep. Film do kin uvedla 9. ledna 2020 společností Falcon.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz 

13. 1. 2020 14:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.