(Zdroj: Herminapress.cz ) 31x FOTO

Nazkoušet muzikál Rocky není žádná prča. Rvačky, bitky, došlo i na zlámané končetiny

„Bude to skutečně monstrózní dílo, něco, co u nás na jevištích ještě nebylo. Fantastická výprava, kostýmy, scéna, skvělá muzika, dramatický děj. Muzikál Rocky určitě bude pro diváky velkým zážitkem,“ svěřil se na včerejší čtené zkoušce Michael Prostějovský, který tuhle světovou pecku, scénáristů Thomase Meehana a Sylvestera Stalloneho na hudbu Stephena Flahertyho, přebásnil do češtiny. A spokojen s průběhem zkoušení je i německý režisér Christoph Drewitz, který se podílel i na zahraniční verzi tohoto muzikálu.

Partička herců a zpěváků teď bude makat šest dnů v týdnu v Malém sále Kongresového centra, a pak se přesune na zdejší obří scénu a „pojede“ v plném nasazení až do premiéry. Ta proběhne 3. března.

„Je to docela honička, ovšem parádní. Strašně moc se těšíme, až bude zkoušení za námi a Kongresové centrum se naplní diváky. Ovšem naše role, není jen o hraní a zpěvu. Docela vážně honíme fyzičku a pod vedením zkušených trenérů pronikáme do tajů boxu. Oba nás tenhle sport chytil a určitě se mu budeme věnovat rekreačně i později,“ prozradili téměř jednohlasně představitelé hlavní role Rockyho, Jan Kříž a Peter Pecha.

Rockyho láska, Adrien, kterou spolu s Hanou Holišovou bude alternovat Markéta Procházková si nemůže také muzikál vynachválit. „Víte, sice box není mým oblíbeným sportem, nemusím takovéhle drsné zápasy a Adrien je vlastně také nemusí, takže bitky mě nepřitahují, zato si užívám příběh. Ten je opravdu chytlavý,“ uvedla Markéta Procházková.

A v podobném duchu se neslo hodnocení všech protagonistů Rockyho. Třeba Paulie, kterého ztvárňuje Roman Vojtek říká: „Po dlouhé době v muzikálu nezpívám, moje role je vyloženě činoherní, ale nevadí. Jsem s Pauliem velice spokojen. To představení bude určitě fajn a jsem rád, že v něm s touhle partou budu hrát“.

„Já jsem to vzal hodně vážně a zkusil jsem si zaboxovat. No, nedopadlo to dobře. Záprstní kůstka ránu nevydržela, takže mě zdobí tenhle gips. Za chvíli mi to ale sundají a už se do podobných experimentů nebudu pouštět a dám na rady zkušenějších. Prostě chci být mírumilovnější a budu dělat umírněně to, co mi předepisuje skvělý scénář. Tedy i zpívat, což je pro mě určitě náročnější než boxování,“ s úsměvem řekl muzikálový Mickey neboli Milan Šteindler.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

 

17. 1. 2017 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.