Významný český režisér Juraj Herz představil knihu svých vzpomínek. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Neberu si servítky a nazývám věci pravými jmény, říká režisér Juraj Herz o své biografii

Režisér Juraj Herz (81) pokřtil svou autobiografickou knihu Autopsie (pitva režiséra). Jedná se o jediný autorizovaný životopis, v němž Herz vypráví nejen o pozadí natáčení svých filmů. Knihu napsal společně s filmovým a televizním scenáristou Janem Drbohlavem (47).

„Já jsem vlastně ani o sobě nechtěl psát. Po dlouhém přemlouvání přítele a spoluautora některých mých filmů a divadelních her Jana Drbohlava jsem se nechal ukecat. Scházeli jsme se, dali si panáka a kafe, já povídal, on zaznamenával a upravoval moje výlevy,“ vysvětlil, jak knížka vznikala.

Memoáry dávali dohromady dva a půl roku. Kniha obsahuje více než 400 fotografií a kompletní filmografii.

„Neberu si tam servítky a nazývám věci pravými jmény, občas v knize někoho takříkajíc svléknu, v dobrém i zlém. To k životu patří. Možná tam někoho ani nenajdete, možná je slavnej, já ho znám ovšem jinak, takže ho nesnáším a neměl nárok se v biografii objevit. Je proto třeba v téhle knize číst i to, co tam není,“ říká Herz s tím, že některé vzpomínky se už do biografie nevešly.

„Materiálu mám stále dost. Možná před smrtí vydám ještě dodatek, ale ten bude určen ke čtení mládeži od jedenadvaceti let,“ plánuje mistr hororu, který má za sebou desítky filmů, mimo jiné jsou to Spalovač mrtvol, Panna a netvor nebo Habermannův mlýn.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

11. 9. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.