Vojtěch Kotek, Jakub Prachař (Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Nejdřív zmrzka a pak film! Kotek, Prachař a spol. se sešli na utajené projekci komedie Prázdniny v Provence

Vojta Kotek, Jakub Prachař, Kryštof Hádek, Jana Krausová a Eva Leimbergerová se spolu s režisérem Vladimírem Michálkem sešli na soukromé projekci nové komedie Prázdniny v Provence. Film, který jde do kin 15. září je čerstvě hotový a dokončený a herecká sestava filmu byla úplně prvními diváky.

„Ve filmu mám vlastně dvě polohy. Jsem jeden z party kamarádů a členů kapely, kteří zdrhnou do Francie. Zároveň ale hraju i nadšeného botanika, kterého zajímá všechno zelené a vůbec všechno, co roste. Kam přijdu, tam prošmejdím zahradu a všechny stromy a keře,“ říká ke své roli trochu tajuplně a s širokým úsměvem Vojta Kotek. Vojta Kotek naráží na fakt, že jeho postava je vášnivým kuřákem marihuany a když jí dojdou zásoby z domova, musí začít improvizovat a najde netradiční uplatnění pro drahé a vzácné lanýže.

Hlavní herecká trojice se s Janou Krausovou a režisérem sešla pohromadě poprvé od natáčení a právě na společné týdny strávené přímo Provence vzpomínali.

„Točili jsme přímo v Provence a byl to výlet hodně podobný tomu, jako mají ty kluci, které hrajeme. Ve Francii jsme byli pár týdnů v jednom kuse všichni dohromady, úplně pryč od všeho tady doma. To se normálně nestane, byl to vlastně takový filmový letní tábor“ vzpomíná Kryštof Hádek. Ten hraje ve filmu nesmělého člena party, který ale postavě Vojty Kotka přebral už dvě holky.

„Nebyly to úplný prázdniny, pracovali jsme, ale bylo to díky tomu úplně výjimečné natáčení a atmosféra v reálu a atmosféra filmu si byla v lecčems podobná,“ doplňuje Kryštofa Jakub Prachař. Jakub Prachař doplňuje trojici kamarádů postavou lidového filosofa, který na každém kroku trousí moudré hlášky.

„Když o tom tak přemýšlím, hraju asi trochu blbce,“ směje se Jakub „Měli jsme i někdy volno a já jsem tam byl úplně poprvé v casinu,“ vypráví Vojta Kotek. „Vlezli jsme ale do casina pro důchodce a mohli jsme si dát jenom džus“, směje se Vojta. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

6. 9. 2016 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.