Autor knihy Jan Schmid a jeho manželka herečka Jana Synková se těšili s přítomnosti vnuka Huga. (Zdroj: Herminapress.cz ) 5x FOTO

Nejmladší rodu z Schmidů. Vyroste z Huga nový herec Ypsilonky?

Manželskému páru Jana Synková (71) – Jan Schmid (79) to už přes čtyřicet let klape nejen ve vztahu, ale i na jevišti Divadla Ypsilon. Spolu s kolegy Janem Jiráněm, Pavlem, Novým, Petrem Vrškem a Kamilou Kikinčukovou pokřtili předvánoční počin téhle scény, knihu Sežeňte Mozarta. Na slavnostní akt přišel, nebo spíše, byl přinesen i jejich šestnáctiměsíční vnuk Hugo. Byla to posila velice vítaná a dědeček s babičkou byli v sedmém nebi. A nejen z vnuka, ale i z knížky.

„Náš kamarád, matematik pan doktor Kottas u nás v divadle velice rád fotografuje. Má obrázky ze všech inscenací, které jsme hráli a dělá to snad už více jak dvacet let. Fotky z představení Sežeňte Mozarta, což je hudební kratochvíle kolem flétny, která je kouzelná, byly tak nádherné, že jsme se rozhodli vydat knížku a k fotkám přidat i text inscenace. Všechno klaplo, knížka je tu a navíc v předvánočním čase, takže jsme jí dali sobě i čtenářům,“ vysvětlil herec, textař, scénárista a také autor zmíněné hry Jan Schmid. 

A pak už se křtilo, ale trochu jinak, než bývá tradicí. Ansámbl Ypsilonky měl sice připravený šampus, ale polévání knížky se nekonalo. Pavel Nový, který tradičně dorazil nalehko, jen v tričku a kraťasech, před otevíráním lahve kolegy upozornil, že podle francouzských statistik, nejvíc úrazů oka, pochází od neodborného otevírání tohoto moku. Takže prý pozor na zranění. „Odšpuntování“ ale dopadlo dobře a místo zbytečného plýtvání „bublinek“ na knižní novinku si celý obsah lahve rozdělili účastníci křtu jen mezi sebe. A pak, po „požití“, následovala už jen autogramiáda.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 12. 2015 17:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.