You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: Herminapress.cz ) 15x FOTO VIDEO

Nejopuštěnější herec na place: Pavel Kříž hraje ve filmu o Lídě Baarové, málokdo se s ním ale baví!

Oficiálně první klapka filmu o Lídě Baarové padla na Olšanském hřbitově a procházející lidé se nestačili divit. Historické automobily a kolem posedávající esesáci s hákovými kříži na rukávech důvěru příliš nebudili.

Pravda je, že kostýmy se prý horko těžko vysvětlují, když si jde komparz nakoupit do „sámošky“. Co teprve, když se mezi karavany u cateringu objeví sám Adolf Hitler s typickou pěšinkou a knírkem pod nosem! Herec Pavel Kříž nám popsal své trápení.

„Je pravda, že z karavanu vlastně moc nevycházím, abych neděsil lidi kolem,“ pokyvuje herec hlavou. Za roli diktátora je ale rád a bere ji jako výzvu. Herci se většinou snaží najít na své roli kladné a záporné vlastnosti. Kříž připustil, že on hledal jen určité zajímavé charakterové rysy. „Třeba jsem se dočetl, že on se zřídkakdy smál, prakticky se nesmál vůbec, je málo takových fotografií. To ve filmu určitě zužitkuji. Pochopitelně jsem také načetl spoustu knížek a viděl mnoho dokumentů z té doby,“ vyprávěl Kříž.

Martin Huba, který si ve filmu zahraje otce Lídy Baarové, to nemá o moc lehčí. Jeho postava je komplikovaná a emočně hodně složitá. „On dokonce přišel o nohu, jeho osud byl zvláštní a také jeho vztah k Lídě. Bude to náročné, ale doufám, že film dotočím s oběma nohama, že nebude nutné ji doopravdy řezat,“ vtipkoval Huba na place a pochvaloval si, že díky kostýmům a historickým rekvizitám se může do role lépe vžít.

Simona Stašová s Hubou souhlasí. Z maskérny vyšla změněná k nepoznání. „Jsem ráda, že se ptáte. Vlasy nejsou moje, je to paruka, ale vypadá to moc pěkně! Mám bohužel závazky v divadle, nemohla jsem si dovolit vlasy obarvit jako Táňa Pauhofová,“ vyprávěla nadšeně Stašová. „Kostým, kabelka i spona ve vlasech, všechno je to originální z té doby.“ Stašová hraje mamínku Lídy Baarové, která žije z její slávy. S Táňou, svou hereckou dcerou, si skvěle rozumí.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 4. 2015 09:12 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.