(Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Nela Boudová adoptovala malého mnicha

„S organizací MOST, která podporuje vzdělanost a zlepšování podmínek dětí, nomádů, tibetských uprchlíků i starých lidí, spolupracuji zhruba tři roky. Na vlastní oči jsem se přesvědčila, že jde o pomoc, která je zcela adresná a určitě velice prospěšná,“ nechala se slyšet herečka Nela Boudová na křtu cédéčka Himalájské pohádky, kde byla spolu s Bárou Hrzánovou i kmotrou. Zmíněné dvě dámy ještě s kolegy Vladimírem Javorským a Jiřím Lábusem, pohádkové příběhy na nosič také načetly.

Boudová je nejen skvělá herečka, ale i spisovatelka. Napsala už dvě pohádkové knížky. Jaký měla pocit při práci na příbězích z úplné jiného prostředí, než na jaké jsou české děti zvyklé? „Pocit skvělý. Samozřejmě jsou to pohádky trošku jiné, ale určitě si své posluchače najdou. Kromě spolupráce s organizací MOST spolupracuji i s Klokánkem v Hostivicích a dětem jsem cédéčko pustila. Pohádky je zaujaly a líbily se, takže žádný problém,“ uvedla.

 Loni byla Nela Boudová poprvé v životě v Malém Tibetu. „Navštívila jsem školy, šicí dílnu, klášter, ve kterém MOST podporuje malé mnichy a také stařečky. Dokonce jsem se potkala se svým tibetským dědečkem, kterého jsem už dříve na dálku adoptovala a který žije ve vesnici Sumdho. A mám z té cesty i jednu novinku, nově jsem k dědečkovi adoptovala i malého mnicha,“ prozradila s úsměvem herečka.

 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

23. 4. 2015 10:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.