Na jedné z fotografií kalendáře je zvěčněn i architekt Bořek Šípek. (Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Nemocný Šípek se nechal s malým autistou zvěčnit do kalendáře: Neuhodnete, čím se křtil!

V dobré náladě se objevil architekt a designér Bořek Šípek (66) na křtu charitativního kalendáře, který pořádal Národní ústav pro autismus. Rakovina slinivky mu neubírá elánu, a tak část svého času věnoval focení pro kalendář, jehož výtěžek bude věnován na nákup automobilu pro převoz klientů pobytových služeb.

Na křtu nesměl chybět patron, houslový virtuos Pavel Šporcl (42). Tentokrát si přizval ke spolupráci parťáka, devítiletého autistu Honzíka, kterého doprovodil na housle při zpěvu lidovky. Na jedné z fotek kalendáře je i Pavel se svým novým zpěvákem zvěčněn. „Bylo to parádní práce a oba jsme si ji užili. Dneska jsme se domluvili na písničce, kterou jste slyšeli, ale v průběhu příprav na fotografování jsme si prozpěvovali často, takže máme spolu docela slušný repertoár. Honzík je talent a moc rád jsem se s ním nafotil i vystoupil na křtu,“ prozradil houslista.

Na další fotce kalendáře je spisovatel Michal Viewegh (53) s mladou blogerkou Hankou, s níž na křtu přečetli pohádku. „Ta fotka vznikala u mě doma na Sázavě. Pes, co nás poslouchá, je moje Bela, i pro mě byla tahle práce velice příjemná. Když jsem byl osloven, zda bych se focení účastnil, ani vteřinu jsem neváhal. Jsou totiž věci, které se neodmítají, a tohle byla jedna z nich,“ uvedl Viewegh. 

Samotného křtu se ujal astrofyzik Jiří Grygar (79) a spolu s dětmi vyfocenými v kalendáři tentokrát nekřtil šampaňským, ale netradičně hvězdným prachem. Kromě zmíněných osobností se v kalendáři s autistickými dětmi objevili například herečka Aňa Geislerová, fotograf Jan Šibík a řada dalších.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

25. 11. 2015 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.