Jaroslav Postránecký, Svatopluk Skopal, Václav Helšus (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Není co vytknout. Stará dobrá kapela je dobře vyladěná!

Byla to včera v Divadle Palace velká paráda. Po mnoha letech tu měla premiéru hra Jiřího Hubače v režii Petra Hrušky Stará dobrá kapela. A tenhle titul okamžitě oslovil nejen pamětníky televizní inscenace z osmdesátých let, která se vysílala pod Názvem Nezralé maliny a o čtyři roky později se objevila i na scéně Národního divadla, ale i mladší ročníky. Tleskalo se dlouho a ve stoje a diváci, mezi nimiž byli např. František Němec nebo Jiří Štěpnička, nechtěli Václava Postráneckého, Naďu Konvalinkovou, Svatopluka Skopala, René Přibyla a další vůbec pustit z jeviště.

„Já jsem samozřejmě znala ne divadelní, ale televizní inscenaci, která se jmenovala Nezralé maliny, a musím přiznat, že mě v té době doslova zasáhla. A to strašně moc. Když přišla nabídka zahrát si Andulu, kterou tehdy představovala Jiřina Šejbalová nebylo co řešit a velice ráda jsem do toho šla. Věděla jsem, že je to kvalitní, nádherný text, který má v každé době, co říci. Je to moudrý příběh o vztazích a tohle téma nikdy nevyčpí,“ nechala se slyšet Naďa Konvalinková.Trochu úsměvný, trochu smutný příběh o stáří, lásce, snech a síle přátelství nenechal nikoho v hledišti chladným.

„Kdo chce vnímat a cítit, pro toho tahle něžná komedie je. Můj soused, který byl na veřejné generálce se mi přiznal, že se při představení smál i brečel. Mě to přijde jako velice cenné spojení. Ve chvíli, kdy si člověk myslí, že je otrlý a nic ho nemůže překvapit najednou zjistí, že to není pravda, že život prostě přináší neustálá překvapení. A nejen o tom Stará dobrá kapela vypráví,“ uvedl Václav Postránecký.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 4. 2016 14:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.