(Zdroj: Herminapress.cz ) 1x FOTO

Neslavnější gorilí samec v Čechách Richard slaví 25. narozeniny. Kolik má tenhle chlapák vůbec potomků?

Ve středu 9. listopadu oslaví stříbrohřbetý gorilí samec Richard své 25. narozeniny. Oslava se uskuteční v Zoo Praha v Pavilonu goril, kde chovatelé Richardovi ve 14.30 předají narozeninový dort a k jeho jubileu mu pogratuluje multižánrový umělec Vladimir 518.

Vůdčí samec skupiny goril nížinných, stříbrohřbetý samec Richard, se narodil v roce 1991 v německé Zoo Frankfurt a do Zoo Praha přišel v dubnu v roce 2003 z britské Paignton Zoo. Během třinácti let se tu stal otcem šesti potomků. Nejslavnějším z nich byla samička Moja, historicky první mládě gorily nížinné narozené v českých zoo, která se narodila v roce 2004 a nyní žije v přírodním parku Cabárceno ve Španělsku. V současnosti s ním v pražské gorilí skupině žijí tři potomci -Kiburi (nar. 2010), Nuru (nar. 2012) a konečně i letos narozený Ajabu. Kromě Richarda a jeho potomků tvoří skupinu ještě samice - Bikira, Kamba, Kijivu a Shinda.

V rámci narozeninových oslav připomene Zoo Praha i své aktivity na ochranu goril nížinných v Africe, od 10.00 do 15.00 bude u expozice pro návštěvníky připraven informační stánek, ve kterém budou i drobné pozornosti pro nejmladší gratulanty.

Program Richardových narozenin, středa 9. listopadu, Pavilon goril

10.00 – 15.00 Pomáháme gorilám – informační stánek 

14.30 Slavnostní předání dortu 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 11. 2016 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.