(Zdroj: Herminapress.cz ) 10x FOTO

Neuvěříte, co bude dělat Tereza Kostková jako penzistka!

Tereza Kostková je patronkou nadace Veselý senior. Jedná se o projekt, který má za úkol seniory zaměstnat, pobavit a rozptýlit. Kostková tak například fotografickému kroužku seniorů zadala úkol nafotit hvězdy muzikálu Mýdlový princ. Senioři úkol pokořili a Kostková jim proto ve spolupráci s vedením Divadla Broadway uspořádala výstavu jejich děl.

„S mým nadačním fondem se spolupracuje skvěle a celé to focení byl můj nápad. Přišla jsem do Divadla Broadway s žádostí, že mám seniorky, které mají fotografický kroužek a dělají krásné fotky. Manažerka divadla Gábina se rozhodla mi s tím pomoct, že uděláme výstavu,“ vypráví Kostková, jak nápad vznikl.

„Gábinu napadlo, že je škoda brát jejich fotky ze šuplíku, a že jim zadáme úkol. Ať nafotí osobnosti z muzikálu Mýdlový princ. Během měsíce tak vznikly krásné fotky, jsem perplex z toho, že to vyšlo,“ usmívala se Kostková a nadšeně se s babičkami a s dědečky fotila. „Mají dobrý pocit z výsledku práce. Někdo to uvidí, koupí v aukci a oni si tk vydělají pro svůj kroužek peníze.“

Kostková říká, že také její rodiče jsou na svůj věk stále aktivní a nebojí se zkoušet nové věci. „Vždyť táta hraje divadlo několikrát do měsíce! Naši v zásadě i technice rozumí, ale žádnou složitou ke svému životu nepotřebují. V pohodě si vystačí s mobilem, ale i počítač umí používat,“ svěřila se Kostková. „Všechno je jen otázka vůle. Dokazují nám, že z velké části je energie v hlavě a v srdci. Záleží, jestli si člověk stáří připustí.“

Kostková dodává, že její povaha je natolik dobrodružná, že ani ona nebude ve stáří sedět doma se založenýma rukama. Hodlá totiž studovat vysokou školu! To aby se v penzi nenudila. „Pokud já budu ve stáří zdravá, nemám problém jít za svými vnoučaty, aby mi něco vysvětlila. A klidně bych šla i na univerzitu třetího věku. Je mi jedno, jak bude moje tělesná schránka vypadat, ale kéž bych se hýbala a myslela,“ dodává s úsměvem herečka.

Na fotografiích seniorům pózovali Olga Lounová, Michal Kavalčík, Martin Dejdar, Ivana Jirešová nebo Jana Synková.

Ta se na uvedení výstavy přišla před představením podívat. „Focení to bylo velmi nenápadné. Dělaly jsme fotku v kavárně a přišlo mi to jako prázdninové focení. Paní fotografka přišla s malým digitálním foťáčkem,“ vzpomínala Synková. Ta si prý s technikou také dobře rozumí. „Technika mě předbíhá, ale já se snažím držet krok. Počítač používám, teď jsem dostala tablet. Nemám problém zeptat se dětí o radu, ale většinou nemají čas, takže si na všechno musím přijít sama,“ říká Jana Synková.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

5. 6. 2015 14:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.