Jakub Kohák se stal kmotrem knihy Mysterium tremendum. (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Nic pro slabší povahy: Kohák se kochá knihou vázanou v lidské kůži. A to není vše!

Režisér a herec Jakub Kohák (40) se stal kmotrem českého knižního thrilleru Sebastiana Rainera (1940–1973) Mysterium tremendum. Román, jenž svým zpracováním nemá obdoby, odhaluje nejtemnější kouty lidské duše. Příběh se odehrává v 70. letech v Beskydech. Mladý výtvarník způsobí autonehodu, která ničivě dopadá na obyvatele vesnice i umělcovu psychiku.

„Horory zrovna nemusím, ale nějaká drsárna mě nerozhodí. I po krvežíznivých ptákovinách usínám bez problémů. Tuhle knihu jsem ještě nečetl celou, možná se ve mně po jejím prostudování něco změní. Trošku jsem ji prolistoval a je to opravdu nářez,“ řekl při křtu Jakub, jehož prý především zaujalo, že je dílo obestřeno tajemstvím.

„Jak jsem se dočetl, pan autor si před svou smrtí ze zad a z boků vlastnoručně odřezal kusy kůže, aby do nich svázal tenhle svůj první a poslední román. Už to je otřes. Originál knihy se našel v jeho pozůstalosti a teď ho sem přišel ukázat současný majitel,“ vysvětlil Kohák s tím, že knížka rozhodně není vhodná pro slabší povahy.

Nás zase zaujala informace, že skutečným autorem, skrývajícím se pod jménem Sebastian Rainer, je prý Emil Křižka. Ten ke knize vytvořil obálku a o Rainerovi natočil dokument, podívat se na něj můžete zde. Rainer měl zemřít 25. 7. 1973, což je datum, kdy se Křižka narodil. Oba jsou rodáci z Horní Bečvy. Nějak moc náhod, co myslíte?

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 9. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.