(Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Nikol Kouklová chystá další Busking pro Slunce. Na koho se můžete těšit?

Busking je termín pro pouliční vystoupení umělců, kterému situace v ČR příliš nepřeje. Každý umělec, který by se chtěl veřejně prezentovat, musí projít složitým procesem papírování s úřady a vyjednat si tzv. "povolení k záboru". Z popudu herečky Nikol Kouklové proto vznikla akce Busking pro Slunce, jejíž druhý ročník se uskuteční 10. června od 15 do 21 hodin na Jungmannově náměstí v Praze. 

"Ve všech velkých metropolích, které jsem měla možnost navštívit je na ulici slyšet hudba. Je to poměrně vyhledávaná disciplína všude možně po světě. Muzikanti dokonce objíždí štace, kde hrají pod širým nebem a prezentují tak svojí tvorbu. Pro některé je to způsob, jak nastartovat kariéru a dostat se tak do povědomí. Asi každý si vybavíme diváky, kteří si fascinovaně natáčí výkony pouličních umělců, bohužel v Praze toto bohužel k vidění není. Ulice zejí prázdnotou a je tu ticho. I proto jsem se rozhodla už podruhé zorganizovat "Buskong pro Slunce", kterým bych ráda já i řada umělců, kteří přislíbili účast, podpořila pouliční umění. To, co nám kolemjdoucí hodí do klobouku pak věnujeme Nadaci Slunce” vysvětluje Nikol Kouklová, která stojí za touto netradiční benefiční akcí, která se loni setkala s pozitivními ohlasy. 

Busking pro Slunce podpoří nejen pouliční umění, ale i nadaci Slunce pro všechny. Všechny peníze, které kolemjdoucí hodí umělcům do klobouku, totiž poputují na její konto a najdou využití tam, kde bude třeba. Vystoupení na podporu pouličního umění se zúčastní řada známých osobností, například Milan Peroutka, Anna Slováčková, Jan Kříž, Aneta Krejčíková, Berenika Kohoutová nebo manželé Tomešovi.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz   

 

 

15. 4. 2019 14:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.