You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO VIDEO

Nosková a Vondráčková něco mají s dvěma sty chlapy! Alexandrovci se na ně už těší.

Světoznámý armádní sbor Alexandrovci přijede na podzim v rámci svého European tour 2015 do České republiky. Čeká je zde dvanáct koncertů v devíti městech a společnost jim na pódiu tentokrát budou dělat dvě půvabné české zpěvačky. Míša Nosková, pro kterou to bude premiéra, a Helena Vondráčková, která už si před lety s Alexandrovci odjela také koncerty v zahraničí.

„Moc ráda na to vzpomínám a dnes jsem se s klukama vřele vítala. Naše přátelství trvá, vzpomínala jsem před chvílí na to, jak jsme spolu zpívali ty národní ruské písně,“ říká Helena Vondráčková. „Letos si s nimi ale zazpívám něco jiného. Budou to písně z muzikálů Hello Dolly a Mamma Mia.“

Vondráčková se společnosti tolika mužů nebojí. Soubor totiž čítá 250 členů, převážně mužského pohlaví. Na tiskovou konferenci v restauraci Továrna na iluze do Prahy dorazili alespoň ti nejslavnější sólisté. „Je to příjemné, tolik mužů na jednom místě. A šatnu společnou nemáme, takže manžel nemusí mít proč žárlit,“ smála se Helena.

Podobně to vidí i Míša Nosková. „Přítel mi k tomu gratuloval a myslím, že to přežije. Jedu s nimi jen ty koncerty v Čechách. Vyjet s nimi do zahraničí by sice byla paráda, ale snad někdy příště. A že jich je přes dvě stě? No, co na to říct. Chlapi na mě snad budou hodní,“ doufá Nosková, která dorazila v outfitu, který jí speciálně kvůli dnešní tiskové konferenci sestavil její stylita Lukáš Macháček. Přestože Míša nemá s ruštinou problém, zpívat bude písně od kapely Queen a z muzikálu Mamma Mia.

Alexandrovci se ale dušují, že na absenci ženského pohlaví si během dlouhé šňůry po světě nestěžují. „Máme v souboru hodně baletek a tanečnic, takže se nedá úplně říct, že bychom cestovali jen a pouze v mužském osazenstvu,“ smál se sólista Vadim Ananěv. Do Prahy a potažmo celé České republiky se soubor po letech znovu moc těší. Na nábřeží si před začátkem tiskové konference hlavní sólisté dokonce s chutí zazpívali a zamávali překvapeným turistům.

Protestů proti jejich vystoupení v souvislosti s událostmi na Ukrajině a současnou politickou situací se sbor neobává. „Přestože jsme armédní sbor, neděláme válku, děláme umění. Alenadrovcům se dokonce přezdívalo Zpívající pušky,“ míní sólisté světoznámého sboru. 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

9. 4. 2015 09:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.