Daniel Craig naznačil, že nadále Jamese Bonda hrát nebude. (Zdroj: MGM Studios )

Nová bondovka Spectre už utržila téměř 300 milionů dolarů: Překoná Skyfall?

Nejnovější díl ságy o Jamesi Bondovi, špiónu Jejího Veličenstva s povolením zabíjet, při svém uvedení do severoamerických kin podle předběžných výsledků překonal veškerou filmovou konkurenci.

Snímek Spectre režiséra Sama Mendese (50) z projekcí v 3929 kinech utržil 73 milionů dolarů, což je druhý nejlepší výsledek v této sérii o agentovi 007 – pořád je to ale méně, než kolik utržil předchozí díl Skyfall s pořadovým číslem 23. V jeho případě to roku 2012 za první víkend bylo 88,4 milionu dolarů. Do konce toho roku dosáhly celosvětové tržby výše jedné miliardy dolarů, čímž se Skyfall stal čtrnáctým filmem v historii, jenž překročil tuto hranici.

Přitom ještě minulý pátek analytici odhadovali, že tržby nejnovější bondovky by mohly překročit hranici 80 milionů dolarů. Oproti Spectre měl ale Skyfall lepší recenze a ostatní studia proti němu nevyslala konkurenceschopné tituly.

Ze Spectre je přesto celosvětový hit. V zahraničí utržil snímek 200 milionů dolarů a dohromady s čísly z Velké Británie, kde se film začal hrát s předstihem, už má na kontě téměř 300 milionů. Výroba snímku ale stála 250 milionů dolarů a vzhledem k nákladům na marketing musí bondovka utržit 650 milionů dolarů, aby se zaplatila.

Anglický herec Daniel Craig (47), jehož kritici chválí za to, že postavu agenta 007 prohloubil po emocionální stránce a uvedl ji do nebezpečnějších situací, naznačil, že nadále Jamese Bonda hrát nebude. Už nyní se tak spekuluje, kdo by jej mohl v roli nahradit.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 11. 2015 15:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.