(Zdroj: Herminapress.cz ) 34x FOTO

Nová posila muzikálu Děti ráje se prý jako hvězda už narodila

Muzikál Děti ráje v Goja music hall plnil dětská přání. Osmnáctiletá Kristýnka s Downovým syndromem si díky neziskové organizaci Splněné dětské přání mohla zazpívat na pódiu s muzikálovými hvězdami. Jejími patrony se stali zpěváci František Pytloun a Šárka Marková.
„Kristýnka mi předtím říkala, že se bojí. Vůbec to ale nevypadá, ta se proto snad narodila. Je bezprostřední,“ řekla Marková, která od Kristýnky dostala keramického ježka a obrázek.
„Je na něm motýl. Používá nádherné duhové barvy, čiší z toho hodně optimismu,“ dodala zpěvačka.
Sama Kristýnka dává své slavnější kolegyni za pravdu. „Jde mi to samo, už jsem se tak narodila,“ smála se a dodala, že by v divadle moc chtěla pracovat. Její maminka se svěřila, že partner ji kvůli dceřině nemoci opustil a novou lásku našla teprve před rokem. Zamilovaná je prý teď i Kristýnka, do jednoho spolužáka. Velmi se jí ale zalíbil i nový kolega Pytloun.
„Brala dnešek tak, že je to její den, takže jí všechno dovolím. Začalo to hned ráno, když prohlásila, že česat se nebude, protože ji přece učešou v divadle,“ smála se maminka a při pohledu na šťastnou dceru už během zvukové zkoušky plakala dojetím. Kristýnka si vystřihla čtyři písničky.
František Pytloun, který ji na pódiu doprovázel, zavzpomínal na své splněné přání.
„Vždycky jsem si přál být v muzikálu a zpívat, hlavně po boku Šárky Markové. To ona mě tenkrát svým výkonem přesvědčila, že bych to chtěl dělat,“ říká zpěvák, který prý nikdy nemá trému.
„Pan Klezla říká, že je to porucha a měl bych se léčit,“ směje se František.
Plnit přání svým fanynkám přišel i zpěvák Petr Poláček, který je sám prototypem splněného snu. „Představoval jsem si, že stojím na pódiu a zpívám. Největší zadostiučinění bylo, když jsem potom mohl zpívat ve škole před spolužáky. Konečně jsem jim ukázal, že něco umím,“ zavzpomínal Petr na své začátky. Přestože má přítelkyni bydlí stále u maminky. „To aby mi měl kdo venčit psa,“ ohradil se zpěvák.

24. 2. 2014 19:32 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.