Krátká porada Olympiku před koncertem. Bude se křtít nové album Souhvězdí romantiků. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Nové album Olympiku křtil zase doktor: Neuvěříte, koho si chce kapela pozvat příště!

Skupina Olympic pokřtila své nové album Souhvězdí romantiků. Jednu ze skladeb s názvem Nemám žádnej plán si s kapelou na koncertě střihl i houslový virtuos Pavel Šporcl (42).

„Pavel je můj velice dobrý kamarád. Chodíme spolu hrát tenis a navíc nás sbližuje láska k houslím. Já jsem totiž v minulosti hrál devět let na tenhle skvělý nástroj, což on netušil, a když jsem mu řekl, jaký jsem měl repertoár, tak na mě jen zíral,“ vysvětloval Petr Janda (73), který když s Olympikem připravoval novou desku chtěl, aby na ní zazněly housle, s čímž se svěřil Pavlovi.

„Řekl mi, slož skladbu, zavolej a já přijdu. A to taky udělal. Naživo jsme ji poprvé zahráli tady v Malostranské besedě a jinak je i na nové desce,“ dodal Janda.

„Když mi to Petr nabídl, byl jsem rád. Tahle kapela je moje srdeční záležitost a Petr je kamarád. Složil skladbu, zavolal, já přijel do studia, za chvíli jsme měli hotovo a romantická rocková písnička je na světě,“ uvedl Šporcl, který byl spolu s MUDr. Janem Cimickým (67) i kmotrem nového alba, které je dvacátým v historii skupiny a závěrečným dílem trilogie.

„Je to zajímavé, jaké kmotry si Olympic k předchozím dvěma deskám zvolil. První díl trilogie křtil kardiolog, při křtu druhého se téhle role ujal urolog a teď jsem tu já. Tak nevím, je to náhoda, nebo opravdu hoši potřebují známosti v lékařských kruzích?“ s úsměvem si položil otázku psychiatr Cimický. 

„Zdraví především, a pokud se v budoucnu rozhodneme, že nadešel čas pro poslední desku, pozveme si patologa,“ okamžitě a trefně se smíchem reagoval Petr Janda. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 11. 2015 12:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.