Xindl X (Zdroj: archiv Xindl X ) 3x FOTO

Nové studiové album Xindla X vychází už tento pátek

Xindlovi X vychází již páté autorské studiové album Kvadratura záchranného kruhu. Vydává je Universal Music 23. září 2016.

Xindl X (vlastním jménem Ondřej Ládek) na něm znovu využívá převážně akustické nástroje a míchá pop s folkem a dalšími styly, stejně jako tomu bylo na předchozí úspěšné desce Čecháček Made (multiplatinová s hity V blbým věku, Barbína či Cudzinka v tvojej zemi). Na rozdíl od těch předchozích se ale Xindl X na této snaží o to, aby písně měly stejnou náladu a energii jako ji mají na koncertech. Proto album vznikalo bez jakýchkoliv hostů, pouze v pětici muzikantů, která s Xindlem X pravidelně vystupuje.  

 „Písně spojuje to, že všechny vypráví příběhy lidí, topících se ve svých problémech. Ale jinak jsem se snažil, aby deska byla tématy a náladami co nejpestřejší. Najdete tu vážnější písně, jako třeba Na palubě Titanicu, která popisuje rozpad společnosti během krize, nebo Žáby v hrnci, líčící atmosféru doby, kde „ve strachu z netolerantních ztratili jsme toleranci“, ale i satirickou skladbu Mušle o poměřování si pindíků na záchodech či žertovnou píseň o milostných katastrofách Mýval. Portréty ztracených existencí ve víru velkoměsta Popelka a Vítr v kešeni, ale i písně o neztrácení naděje jako Na vodě, Od mozku k srdci či Světlo na konci tunelu. A navrch píseň o andělech mezi námi Gréta,“ charakterizuje Xindl X vlastní album.

Koncertní turné Xindla X k albu Kvadratura záchranného kruhu. je do Čech a na Moravu naplánované na jaro příštího roku.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

21. 9. 2016 18:15 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.